• özellikle tekstil isletmelerine laboratuvar, ürün denetimi ve belgelendirme gibi hizmetler veren kurulus.
  • rohs'un yürürlüğe girmesine 3 ay kala türkiye ofisinin kapısında kuyruklar oluşmuş tekeldir. bir türk standartları enstitüsü vardı noldu ona.
  • 1890'lı yıllarda ingiltere'de açılan, şimdi ise bir dünya devi olarak test hizmetleri sunan kuruluştur. dünyada 100'den fazla ülkede 1000'den fazla laboratuvar ile hizmet vermektedir. türkiye'deki merkez ofisleri istanbul'da yenibosna'da bulunmaktadır. bu ofislerinde yürütülen laboratuvar faaliyetleri haricinde denizli ve alaşehir'de de hem ofis hem laboratuvarları bulunmaktadır. gözetim, denetim, laboratuvar testi, gıda testi, gıda belge ve denetim ve otomotiv alanında hizmetler sunmaktadır. aklınıza gelebilecek her sektör için dünyada birçok test yapmakta ve belge vermektedir. girdiğiniz pek çok ünlü şirketin duvarlarına göz atacak olursanız intertek tarafından onaylanmış bir sertifikasına rastlayabilirsiniz. istanbul'da yani yenibosna'da bulunan ofislerine dün itibariyle resmi olarak ikinci gıda laboratuvarlarını açmışlardır. daha önceden manisa'nın alaşehir ilçesinde gıda testlerini yürütüyorlarmış. istanbul gibi gıda sektörünün yoğun bir faaliyet gösterdiği bir şehir için oldukça akıllıca bir adım olmuştur. bu özel kontrol laboratuvarında gdo, fiziksel, kimyasal, gıda ile temas eden malzemeler ve mikrobiyoloji gibi toplamda 200'den fazla analiz yapılabiliyormuş. 750 firmaya hizmet vererek senede 50 bin test yapmayı planlıyorlarmış.
  • yenibosna çobançeşme tarafında, eskidji bit pazarının 150-200 metre yukarısında sol tarafta bulunmaktadır. iş görüşmesine gidecek arkadaşlar için adres bulma açısından, eğer taksiye binilecekse, anahtar kelime eskidji'dir. yenibosna metrobüs durağından intertek'in binasına taksiyle, an itibariyle 7.50 tl ile 8.00 tl arası tutmaktadır.

insanlarına gelince; a'dan z'ye, hepsi çok yardımsever, iyi niyetli ve düzgün kişiler. zaten çalışanların çok büyük bir bölümü genç nüfus.

edit: temmuz 2015 itibariyle 9 tl tutmaktadır.
  • müşteri ilişkilerinin kötü yönetildiğini düşündüğüm tekstil, gıda ve oyuncak firmalarına test hizmetleri veren kuruluştur. müşteri temsilcisi yardımcısı ve müşteri temsilcileri sık sık değişir siz de her yeni gelen müşteri temsilcisinin daha önceki milyon tanesinde olduğu gibi gereksiz ve rapor tarihi ertelemek için sorulan sorularına cevap vermek zorunda kalırsınız. kendisine tam alışırsınız fakat oradaki yoğun tempoya dayanamayan genç temsilci gider yerine yenisi gelir ve siz de filmi başa sarar sürekli mail cevaplamak zorunda kalırsınız.
  • insan kaynakları elemanlarının ağzını açma lutfunda bulunmaları için nerdeyse gram altın istediği fransız asıllı yenibosna yerleşkeli şirket.
  • ürün denetçileri avanta almadan çalışmıyor. bu duruma itiraz de edemiyorsunuz zira avantasını almadığı için malınıza haksız yere uygunsuzluk yazıp sizi uğraştırma ihtimalleri yüksek. ticaretiniz zarar görmesin diye bu aç köpeklere boyun eğmek zorunda kalıyorsunuz. yazık.
hesabın var mı? giriş yap