• kaynak

edit: iran hükmeti kasım süleymani süikasti nedeniyle amerikan başkanı donald trump hakkında tutuklama kararı çıkardı.
  • yaz tatilinde iran'a gitmeyi planlayan trump'ın şoka uğramasına sebep olan karardır
  • iran bozulan imajı ile şimdi de sıvıyor.
  • tam bir siyasal islamcı hareketi. her yerde aynı adamlar.
  • hemen tutuklasınlar , yaktı bizim greencard ı deli

bundan yaklaşık 1 buçuk yıl önce başvurduğumuz dv2020 greencard kazananlarıyız. ancak malum covid19 süreci ve sonrasında trump in seçim yatırımı olarak göçmen vizeleri yıl sonuna kadar durdurması ile sürecimiz teklikeye girdi. normalde 30 eylül e kadar mulakatlara girmemiz ve vizemizi almamız gerekirken covid19 nedeniyle kazananların 3 te 1 i vizesini alabildi . bunların bir kısmı amerika'ya adım attıkları için yasa onları etkilemiyor. ama daha mülakata girememiş olan kısım için mevcut yasa ile herşey bitmiş oluyor.
    bu konuda bir imza kampanyası oluşturulmuş olup . eger 100 bin e ulaşırsa konu beyaz sarayda tekrar gündeme gelecek.
    bu konuda ekşi sözlük ahalisinin destegini istemekteyiz. bize destek olup kampanyayı imzalasaniz çok seviniriz.

kampanya linki
    metni imzaladıktan sonra mail adresinizden onay vermeniz gerekmekte , teşekkürler
  • kuzey kore, iran gibi ülkeler için trump bulunmaz nimet.

bu ülkelerin mevcut uzlaşmaz politikaları varken batıyla papaz olmamaları zor.

ancak karşıda kendisini her durumda en ahlaksız seçeneği tercih etmek zorunda hisseden bir palyaço olunca, hem kendi kamuoylarında, hem dünya kamuoyunda toleransları artıyor.

tersi de geçerli. dolayısıyla bu hamle trump'a yarar. kendini biraz olsun mağdur gösterir. içerde antipati azalır falan.
  • kim sikler yalova kaymakamını.
  • biz mi iranlaşıyoruz iran mı bize benziyor bilmiyorum ama ortadaki “şey”in ne türk ne iran geleneği olmadığı kesin.
  • trump gibi ne yapacağını karısının dahi bilmediği bir manyağa karşı böyle bir tutum sergilemeyin sonu biraz trajik bitebilir.
hesabın var mı? giriş yap