• sikindirik bir iş için kapı kapı dolaşıp yardım arayanları uygun bir dil ile siktir etmek hobileri arasındadır.

azıcık kendinizi geliştirin lan. en basit işleri bile yapmaya bilginiz tecrübeniz yok. ne sikime yaşıyorsunuz dünyada?
  • gerçekten yaşamanın hakkını veren insandır. basit sayılabilicek insanlar gibi azıcık bir darlanmada ''bırakıyorum, daraldım, benden bu kadar, çok sıkıldım'' gibi sözcük ve sözcük öbeklerini kullanmaz. profesyoneldir. koşullar ve şartlar nasıl olursa olsun*,her zaman kendi kendine yeter, kimseye de muhtaç kalmaz. öyle diğerleri gibi kendi işiyle gücüyle, söylenmeleriyle etrafındaki insanları da bezdirip, bıktırmaz.

çevremde öyle insanlar görüyorum ki, resmen ebeveynleri en son nasıl bırakmışsa aynı birikimleriyle devam ediyorlar. adamın kendisine kattığı hiçbir şey yok, şu ana kadar fabrika ayarlarıyla yaşamış ne kendisini güncellemiş ne de yeni bir şeyler katmış. bu durumda olan insanlar etrafta bolca bulunduğundan, kendi işini kendisi halleden insanlara hayranlık duymamak elde değil.
  • bu benim.

belki mükemmeliyetçiliktir, belki başkalarına 'borçlu' kalmak istememektir, belkide sadece kendine yetmektir.

adını siz koyun.

şahsen daha samimi bulduğum insandır çoğu zaman.

tabi hayat müşterektir ve insanın insana ihtiyacı vardır ama bu apayrı bir konu. bahsedilen insanın kendi hayatını kimseye muhtaç olmadan yaşayabilmesidir.
  • asla olamadigim, sonsuz saygi duydugum insandir
    olmak istemezdim o ayri, bayiks bence
  • benim de dahil olduğum insan grubudur. benim böyle olmamın sebebi; planlamayı kendim yapmayı sevmem, başkalarına laf anlatmaya çalışmaktan yıllar içinde tiksinti gelmesi gibi sebeplerdir.
  • benim, özellikle üniversitede kimden yardım istediysem misliyle bana ödettiler artı yaptıkları işide tam yapmadılar. zaten mükemmelliyetci insanım başkası bana 1 birimlik iş verse ben 5 birimlik iş yaparım gereksiz yorarim kendimi.
    ah o sunum için uğraştıklarım, allah hepsinin belasını versin.
  • "siz allah'a kimseden bir şey istemeyeceğiniz için söz verirseniz, allah da size cenneti söz verir." (hadis-i şerif)

hz ebubekir, bir gün devesinin üstündeyken elinden sopasını düşürdü. yanındaki tam davranıp yerden alacakken, ebubekir adamı durdurup kendisi yere indi. değneğini alıp tekrar devenin sırtına çıktı ve "ben rasulullah'tan böyle gördüm, kendi işini kendin yapacaksın" dedi.
  • seviyom lan ben böyle insanları. kucaklıyorum hepinizi, gelin çay ısmarlayayım size.
    böyle 25 insan hükümette bir araya gelse bu memleket uçuşa geçer.

sıçtığımın memleketinde böyle insanlar azınlıkta olduğu için sağa sola iş yaptırmak için çırpınan haysiyetsizler hayatın tadını da düzenini de bozuyor. sonra gelsin rüşvet gitsin adama kayırma...
  • yardım istememesinin becerikli olmasına bağlandığı insan grubu. ne alakası varsa.
    ben çok tembel ve çok beceriksizim ama yardım istemekten de kaçınırım sürekli. benim adım hıdır elimden gelen budur.
    başkalarından yardım isteyip onlara gebe kalmaktansa, karşılığını ne zaman isteyecek diye tedirgin olmaktansa ya da kaş yapayım derken göz çıkarmalarındansa; yapamıyosam yapmam olur biter.

zaten çok mecbur kalıp zar zor yardım istediğim nadir zamanların bir çoğunda da bin pişman eder insanoğlu.
  • benim için geçerli olan söz deveye sormuşlar neden boynun eğri diye kendi evrakımı kendim tarıyorum demiş..
hesabın var mı? giriş yap