• 1.dünya savaşında bize ihanet eden filistinlilerden intikam almaları.

not: aktroller ağzınızdan salyalar akıtıp küfretmeden önce s.ktrin az tarih okuyun.
  • - asala'ya karşı zamanında ortak operasyon düzenlemiş olmamız.

-ermenistan'a karşı azerbaycan'ı desteklemesi
    (bkz: azerbaycan israil ilişkileri)

-(bkz: hamas vs pkk)
  • 8 milyonluk nüfusuyla 1,5 milyarlık islam dünyasına karşı kurduğu üstünlük sevmeseniz hatta nefret etseniz bile hayranlık duymaya yeter açıkçası. bu adamları yakından takip edip, ne yaptıklarını, nasıl yaptıklarını çok iyi anlamak lazım. düşmanının seviyesine gelmeden düşmanını alt edemezsin.
  • neden 2 - hiçbir vatandaşına kelle demez. 1 askeri için ortalığı fosfor bombaları ile yakar kendileri
  • orta doğu gibi bir bok çukurundan çıkıp elmas gibi parlayan bir devleti inşa etmeleri.
    ayrıca arap **kmede bizden daha iyi olmaları.
  • içeriklerinin ne olduğu fark etmeksizin, sevmemek için ortaya atılabilecek tek sebeple geçersiz kalacak sebeplerdir.
    (bkz: zulüm)
  • cevabı basit:
    ortadoğuya yerleşmek zorunda olsanız hangi ülkede yaşamak istersiniz?

ürdün?
    ırak?
    iran?
    kuveyt?
    lübnan?
    arabistan?
    katar?
    yemen?
    umman?
    suriye?
    hain filistin?

cikletten çıkan şaka gibi ülkeler içinde avrupai kalabilmiş tek ülke olur kendileri.
    şahsım gelene kadar da türk dostu bir ülkeydi.
    her platformda bizi destekler, arkamızda olurlardı.
    asalayı bizimle beraber bitirdi, apo’yu türkiye’ye israil verdi.
    bugün azerbaycanın can dostudur.

severiz kendilerini.
  • dört gün öncesinden taptaze bir anı ; eşim işi gereği tel aviv'de ki çalıştığı şirketin ofisine gitti bir kaç günlüğüne. ben de oldum olası merak ederdim ama bir türlü fırsat bulamadığımız için gitmeye bol bol resim çek merak ediyorum dedim. çekmiş , dün bakabilme şansım oldu ve gerçekten çok şaşırdım.

eşimin çektiği video ağlama duvarının 100 mt yakınında bir yerde. yaklaşık elli altmış kişilik bir kız topluluğu geniş bir halka oluşturmuş hep birlikte şarkı söyleyip dans ediyorlar, ortamdaki kızlar bildiğiniz lise çıkış saatinde rastlayacağınız tipler nası eğleniyorlar anlatamam.eşim yannda oradaki ofiste görevli bir isral'li meslektaşına kızların neyi kutladıklarını sormuş. askere giden kızlar için yapılan bir eğlenceymiş meğerse. bu arada benim aklımdan geçen soru ; ben onsekiz yaşına kadar prenses gibi bir kız çocuğu yetiştirecem devletimde bana gelip kızın iki sene askerlik yapacak diyecek ben de tabi canım ne demek hatta bizim hanımı da alın bir süre rahat edeyim mi derim yoksa bana ne lan ben kızımı çöllerde aralar ile savaşsın mı? diye yetiştirdim derim bilemiyorum. neyse mevzu bu değil aslında.

aslında mevzu bilmem ne kadar benzer kültürlere sahip olduğumuzu fark ettiniz mi ? iki ülkede askere göndermeyi kutluyor hatta bizdeki köy düğünlerine veya belli yörelere ait bir nevi halay gibi kutluyorlar hem de en kutsal yerlerinin 100 mt ötesinde. bizim gibi dedim ama ne havaya ateş açan var , ne yolu trafiğe kapatan , ne yüksek sesli müzikle çevrenin huzurunu bozan.

amacım kimseyi savunmak değil ancak sadece tek taraflı ve yanlı bilgiler ile kafanızda bir yargıya varmak ve bu oluşturulan yargı üzerinden fayda sağlamak isteyen kitlelerin oyununa alet olmamamız gerçeğini hepimizin görebilmesi lazım artık. unutmayın ki 6- 7 eylül olayları da selanik'te atatürk'ün evine bomba atıldığı yalanı üzerine belli çevreler tarafından çıkarılmış ve binlerce insan evinden yurdundan ve malından edilmiştir. bu çağda sadece belli kaynakları okuyarak gerçeğe ulaşabilme şansımız yok anlayın bunu artık. israil'in geçmişinin temiz olduğunu kimse söyleyemez zaten o coğrafyada temiz kalmanın imkanı yok ancak kendi kendimizi yalan yanlış bilgiler ile doldurup hayali düşmanlar ve nefretler yaratmaya da gerek yok. onlarda senin benim gibi insan ve bizlerle hiç bir alıp veremedikleri yok hatta bayılıyorlar bize.sonuç olarak insanlar ikiye ayrılır iyiler ve kötüler olarak, her toplumda iyi insanlar olduğu gibi kötü insanlar da vardır. sadece duydukları ile içinde kin ve nefret oluşturanlar da kötü insandır.
  • sanki israil'e gidince natalie portman'ı göreceğiz. ''türkler abaza olur. oradan yakalarız.'' demişler herhalde.
  • filistin kadar şerefsiz olmaması en büyük nedendir.
hesabın var mı? giriş yap