• mantıklı öngörü. chp istanbul'da mustafa sarıgül gibi kendini kanıtlamış birini aday gösterirse her kesimden destek alır. mansur yavaş da ankara için tartışılmaz bir isim ki chp destek vermese bile ben kendisine oy vereceğim. chp izmir'e odunu aday gösterirse seçtirir ki başarmışlığı da var.

yalnız şöyle bir sıkıntı var, anlaşmalar yapılır sonra devlet bahçeli çıkar biz ülkücüler olarak kimseyle işbirliği yapmayız diye birşeyler söyler, akp'nin önünü açar. ki açmışlığı da var.
  • tarihe not düşmek gerekirse, bir ulusalcının hayalidir.
  • kismen dogru öngörü, keza izmir'i chp zaten alir, istanbul'da da sarıgül aday gösterilirse, secime katilim saglanip, iyi bir propaganda yapilir, chp inmesi gereken halka inebilirse, sol partiler ve bagimsizlarin az da olsa oylari bölmemesi saglanirsa chp istanbul'u alabilir. lakin bu iki sehirde mhp'nin chp'yi desteklemesi gibi birsey olamaz, malum mhp akp'nin jokeri gibi en olmadik anlarda cikip adamlara destek falan veriyorlar, farkinda olarak mi olmadan mi artik nasilsa. hic bir halt yemeseler iki laf ediyorlar zaten ortalik karisiyor. hem mhp tabaninin da kendilerine göre gommünüst chp'ye destek falan verecegini sanmam, neticede sag parti secmeni kagit üzerinde bir sol da olsa sol parti olan chp'ye asla sicak bakmaz büyüksehirlerde. ayrica chp-mhp ittifaki ne lan harbiden?!?! bdp-mhp ittifaki falan da olsun hatta tkp-bbp ittifaki, emep-bbp ittifaki falan. ankara'ya gelirsek ankara'yi chp destegi olmadan sag secmeninin taraf degistirmesiyle belki mhp alabilir aradan siyrilip ya da bu taraf degistirme mhp'ye sehri alacak kadar katki saglamaz ve cikan sonuc chp'ye yarar bilemem fakat benim ne secime, ne oy sayimina ne de bu sisteme güvenim var, yine yanarli dönerli fantaziler döner gece 12 civari oylarin sayildigi gece. ha bir de chp'nin adindaki halk partisi kavramina dönmesi lazim artik iyiden iyiye.

zöge: tamam amk forza mhp. oldu mu?!?!
  • sonunda kafaları çalıştı dediğim seçim ittifakı

chp ve mhp nin ak partiye karşı ne kadar silik ve pasif muhalefet yaptıklarını herkes biliyor. zaten bu muhalefet yüzünden adamlar güç zehirlenmesi yaşıyor. taksimde yaptıkları onca haksızlığa rağmen hala üste çıkıyorlar. ne kadar pasif muhalefet yapsalar da chp ve mhp nin en azından yüzde 40 a yakın oyu var. hele ki istanbul, ankara, izmir gibi büyük şehirlerin düşmesi adamların mazlum edebiyatı üzerine kurdukları amerikan soslu iktidar kalesinde gedik açmaya yeter.

hiç bir partinin beni temsil etmediğini düşünen bir insan olarak böyle bir ittifakı desteklerim. hükumet apoyla masaya oturuyorsa bu iki parti neden ittifak yapmasın. olayı salt solculuk ya da ülkücülük ekseninde almaya kalkışmak komiklik olur. eğer ülke için iyi olacaksa, aşırı öz güven patlaması yaşayanlara bir ders olacaksa neden olmasın...
  • (bkz: sen git çay koy ben çok şaşırdım)

o değil de, ankara'da ortak aday çıkarırlarsa garanti kazanırlar. ben de oy veririm lan melih yetmedi mi?
  • son derece mantıklı bir cepheleşme hareketidir. mhp ve chp bu olayı yaptınız yaptınız yapamadınız yaprağı yeriz.
  • bu ve türevi tüm yeni ve yaratıcı girişimler padişahlıktan kurtulmak için yeterlidir. melih çekçeğin akşama kadar tweet atmak yerine ailesiyle daha çok ilgilenmesi için bile desteklenir.
  • baştan söyleyim, geçen sene akp ye oy verdim ama bu sene vermeyeceğim. son olaylardan sonra gözümden tamamen düştü. sonra bık bık akp trollu demeyin amk.

bu olay yaşanırda akp heryerde gene malı masaya vurursa,chp,mhp ezici bir yenilgi alırsa türkiye ozaman siki tutar. akpnin önünde hiç bir engel kalmaz,kimse konuşmaya cesaret edemez ve akp alır yürür.işte ozaman iç savaş çıkar ve bu savaşada seve,seve katılırım çünkü biz yıllarca faşistlerden çektik. nekadar bizi sevmeselerde mhpli de olsa, chpli de olsa faşistliğin alayına karşıyız. çok ciddi hesaplamadan yapılan planlar ülkenin birbirine girmesine neden olur aman dikkat.
  • ekşi sözlük okuyan gazeteci ve siyasetçileri göstermiş olan iddia*.

(bkz: #34742056)

edit: ayrıca chp'nin izmir'i almak için mhp'ye ihtiyacı yok o yüzden aslında pazarlığa dahil edilmemesi gerekiyor.
hesabın var mı? giriş yap