şükela:  tümü | bugün
 • istanbul'da trafiğin anasını ağlatan plakadır.

  bu 35 plakalılar köylerinden çıkıp medeniyete geldiklerinde dünyasını şaşırıyorlar.

  -yeşil ışık yandığında hareket etmeleri en az 10 saniye sürüyor.
  -ana yola çıkacakken 200 metre ileride bile araba gördüklerinde bekliyorlar.
  -kamyonetin geçebileceği aralıktan otomobilleriye geçmeye korkuyorlar.
  -hız sınırının 90 olduğu yerde sol şeritte 70'le gidiyorlar.

  bu şekilde bir sürü madde sayılabilir.

  sonra da köylerine döndüklerinde istanbullu sürücülere saydırıyorlar. halbuki araba sürmeyi bilmeyen kendileri.
 • en tehlikeleri izmir/centrum da yasayan plakalardir.full time sosyal demokratlarından**olanlarla 50 km hizla bayrakli tunelinden gecerken orta seritte segirtirken karsilasabilirsin,çok dikkatli olmazsan arkadan bile gecirebilirsin.
 • her şehrin trafik akışı farklı olduğundan kısmen katılacağım yorumdur. ayrıca uzun yıllardır izmirde araç kullanmama rağmen istanbulun trafik akışını daha çok seviyorum. en azından kıyaslarsak o trafiğin akması gerektiği bilincinde olan şoför sayısı izmire göre istanbulda daha fazladır.

  ama gel gelelim 34 plaka izmire gelince de bu tarz sorunlar olmuyor değil.
 • sen bir de 34 plakalıları izmir de gör. geçen bi 34 plakalı sığır, bana ve bir kaç araca makas attıktan sonra biraz ileride yakaladım kendisini. camı açıp "napıyon lan sığır" dedikten sonra "özür dilerim ağbi" diyip normal araç kullanmaya başladı.(güzergahımdaydı takip ettim)

  her şehrin araç kullanma kültürü olduğuna inanırım ben. istanbulda bu şekilde kulllanıyorsunuz diye izmirde de böyle araç kullanamazsınız ya da bir 35 plaka, istanbul da sakin araç kullanamaz şehrin dinamiğine aykırı. o yüzden bok atamaya gerek yok.yolda o anki trafiğe uymak en mantıklısı.bir de lütfen insanların hayatlarını tehlikeye atarak araç kullanmayın! emniyet kemerinizi takın. (kamu spotu gibi oldu)