• bu istanbullularda "karşı tarafa geçme fobisi" diye bir şey var. karşıya geçtik diyorum. ohaaa naaptınız diyor. sanki erzurum'a gittik dedim!

bir vapur, bir metrobüse bakıyor gitmek gelmek.
    ne bu karşı tarafa geçmenin stresi insanlarda anlayamıyorum.

ilginç fobi.
  • vapurla-metrobüsle her yere ulaşıldığını sananlar olmuş ama o iş öyle değil. metrobüs bile köprü giriş çıkışlarında normal trafiğe karışıyor ki kalabalıktan binilebilirse. vapur rahattır, evet, ama her yere gidemezsiniz.

arabayı alsanız trafik ananınızı ağlatır... ama bu ülkede başka istanbul var mı? yok. çekeceğiz kuzumun çilesini.
  • kavacık ve beykozlularda olmayan fobi. hatta daha çok karşıya geçerler.
  • zamanında oturduğum bakırköy'de yaşayanlarda rastlanmayan fobi. deniz otobüsü var, dolmuş var olmadı eziyete katlanılacaksa son ihtimal metrobüs var.
  • tuzu kuru tiplerin iş giriş çıkış saatlerinde değil de, işsiz güçsüz insanların takıldığı gece veya öğlen saatlerinde bu işlemi yaptıklarından dolayı anlayamadığı fobi..

akşam iş çıkış saatinde köprüye gir de ebesinin amını gör demek istiyorum bu tiplere. ha altunizadede , kadıköy iskelede oturup, beşiktaş iskelede çalışıyorsan sorun yok ama barbaros bulvarı da iş çıkışı yarrağa yediğinden dolayı iskele dışında çalışıyor veya yaşıyorsan fobiyi yaşarsın..

ama tekrar dediğim gibi işsiz güçsüz insanlar bu fobiyi yaşamaz. garip de karşılar.
  • parasi olmayanlar icin normaldir.

yasadigi sehirde, bir yakadan diger yakaya parasiz gecemeyen insanlariz sonucta.
  • anadolu yakasında yaşayanlar da var asıl bu!geçemiyorlar avrupa yakasına..

fobi nedir allasen :)) trafik olmasın o artık iyice zıvanadan çıktı çünkü trafik olmadık saatte, olmadık yerlerde trafik oluyor arabayla geçmek ayrı dert metrobüse binmek ölüm zaten.en iyisi deniz ulaşımı onunla da her istediğin yere gidemediğin için herkesle buluşamıyorsun....

çok zor bu şehirde yaşamak gelmeyin artık.
  • cuma akşamları ve pazartesi sabahları tavan yapan fobidir.
  • metrobüste bağıra bağıra telefon ile konuşanlar yüzünden nefret ediyorum.o abi ve ablaları bindirmesinler sabah akşam gider gelirim metrobüsle ama hiç çekilmiyor
  • genellikle avrupa yakasında oturanların fobisidir. arkadaşı görmeye avrupa yakasına geçmeme rağmen yahu bir kere de sen gel demelerime rağmen hiç bu tarafa gelmemiş insanların tribidir bir nevi aslında.

evime dönemem phen sonra .s.s lan ben nası dönüyorum evime?
hesabın var mı? giriş yap