• 10 günlük süreçte karşılaştığımız kaygı verici durum. akp'nin ismini çok duymadığımız orta düzey yöneticilerinden gelen açıklamaların elle tutulur bir tarafı mevcut değil.

seçim üzerinden 10 gün geçmiş ve adamlar "büyükçekmece'de seçmen kaydırılmış" demekte. ciddi ciddi 10 bin seçmen yer değiştirilmiş, hayali seçmenler oy kullanmış gibi akıl almaz örneklerle seçim iptalini istiyorlar.

muhalifleri ikna etme gibi bir sorumluluk üstlenmeyen iktidar, kendi seçmenini de ikna edebilmiş değil.
  • bir insan ne yapsam da seçmenimi kendimden uzaklaştırsam diye uğraşsa bunların yaptıklarını yapar. anlamıyorum öyle bir seçmenleri var ki lan bana oy vermeyin diyip küfretseler yine oy verecekler. akp'li seçmenin ne görürse akp'ye oy vermekten vazgeçeceği gerçekten muamma. yani adamlar es kaza iktidar olmak istemese ya kasada para kalmadı şu iktidarı birine devredip kaçalım dese yine olmayacak yine seçmenleri oy verecek öyle bir kitleleri var. bu da onlara istedikleri gibi saçmalayabilme özgürlüğü veriyor. bu ülke için çok tehlikeli bir durum. çünkü halk iktidarı denetlemesi lazım oyuyla yola getirmesi yanlış yapmaktan alıkoyması lazım her koşulda oy veren reisim ne yapsa yeridir diyen bir halk nasıl iktidarı denetleyecek?

adamlar pkk'yı biz finanse ediyoruz dese dünyaya hükmeden güçlü türkiye için pkk'ya ihtiyacımız var demek ki diyip yine oy verecek bir seçmenleri var. tamam 50% almazlar ama 30% kafadan alırlar yine de bunu da derlerse. şu an o kadar ağır saçmalıyorlar ki büyükçekmece ilçesinde garip hiç bir şey yok sayılara bakınca seçimi iptal etmek için esasında biz hile yapmıştık bakın 10.000 seçmen taşıdık ama ilginçtir ki taşıdığımız seçmenlerin 30%'u bize oy vermemiş galiba siz yine de iptal edin çünkü seçimi kazanamadık deseler yine oy alırlar.

yine de umutsuzluğa kapılmayın yavaş yavaş da olsa her geçen gün birileri uyanıyor. ama ülkenin seçmeni beni gelecek adına inanılmaz korkutuyor. bir şekilde bugün kurtulsak yarın yine bir belaya batarız bu kafayla. türkiye'nin uzun vadede kurtuluşu ancak eğitim seviyesine göre ağırlıklı oy (4 yıllık üniversite mezunu 6x, 2 yıllık üniversite mezunu 4x, lise mezunu 3x, ilköğretim mezunu 2x, diğer 1x) ile sağlanabilir ama bu da dünyada hiç bir ülkede örneği olmayan bir şey ve antidemokratik.
  • 15 nisan 2019 binali yıldırım basın toplantısı ile yeniden ortaya cikan.

binali yildirim, secimin neden "murdar oldugu"na dair en ufak bir mantik kirintisi iceren bir demec verememistir.
  • akp, mağduriyet diyalektigini yitirdi. artık hic kimse icin, dünya lideri, süper güçlü devlet başkanı erdoğan'ın mağdur edilebileceği fikri inandırıcı değil. bu yüzden, akp yoneticileri mantıklı hareket edemiyor.
  • erdoğan yakında akparti’yi bırakıp başka partiye geçecek gibi görünüyor. ben olsam parti içerisinda yapılan tutarsız, mantıksız ve şaka gibi açıklamaları görünce genel başkanlıktan istifa edip başka partiye geçerdim.

zira akparti seçmenlerini kaybetmek için her şeyi yapıyor son günlerde.
hesabın var mı? giriş yap