• iki kutu ile ayrıldığım için sadece amerikan filmlerinde olduğu algısının yanlış olduğunu düşündüğüm kutu.
  • amerikan filmlerindeki kese kağıdı rengidir, düzgün hatlı ve cool durur. bizde ancak bim poşeti falan, daha havalıysamız yumurta kolisi vardır.
  • türkiye’deki kadınlar için kesinlikle trendyol kutusu olur.
  • amerikan filmlerini bilmem de benim asla sahip olamayacağım kutudur.

geçenlerde bir kat değiştirdim, tam 3 tur attık 3 kişi birden eşyalarımı taşımak için. ondan sonra o kattan tekrar yer değiştirdim, yine aynı turları attık. kaç kutu topladım sayamadım. kitaplar, oyuncaklar, defterler, kalemler, kalemlikler, dergiler, ıvır zıvırlar... derken baktım işyerini ev niyetine kullanıyorum. bir de acı gerçek yüzüme çarptı, asla o aşırı cool "siz kovamazsınız, ben istifa ediyorum!" çıkışını yapamayacağım. hani bu çıkışı yapsam eşyaları toplarken geri dönerim, pişman olurum, istesem de gidemem.

eşyaları mı azaltsam, ne yapsam?
  • eve metro ile gideceğim için büyük ihtimalle sırt çantası olur
  • elimde mevcut olmadığı için istifa edemediğim kutudur.
  • benim ne güzel pespembe bir kutum vardı o kadar hazırlıklıydım istifaya işte
  • bu siktiğimin klişesi türk filmlerine de girmeye başladı amk. bir de böyle pürüssüz cillop gibi kutu falan oluyor.

lan o kadar ürün yerleştirme derdindesin insan gibi ekici peynir, torku gofret kutusu yap da mantıklı olsun.

ayrıca ben bi kere ayrılacaktım nerdeyse kamyonet tutacaktım. ne çok ıvır zıvır doldurmuşum odaya. şimdi olsa yine aynısı.

en basit şu an vantilatör var mesela.
  • eczane poşetine doldurup, çıkmıştım.
    (bkz: türk olmak)
  • bulunduğu yeri özelleştirme gibi bir gayesi bulunmayanların kullanmadığı kutu. hem özel sektörden hem de devlet memurluğundan istifa etmiş biri olarak siktiri daha da vurgulu çekmek için kutuyu, sırt çantasıyla ikame etmek gerekiyor.
hesabın var mı? giriş yap