• fazla turistikleşmesi sanırım.
    bir de zamanın ruhu.belki ileride tekrar eski güzelliğine döner.
  • ülkenin kaybetme sebebi ile aynıdır.
  • kalitesiz eğlence anlayışı , vizyonsuzluk, sanattan uzaklaşma, yüzeysel bakan gözler bla bla .. iyi de yeni oluşan bir durum değil ki hala kalabalık fakat kalitesi düşük. mekanlar oradaki kitleye hitap eder ya hani o eski naif insanlar kalmadığı için istiklal caddesi de kalmadı anılar da yaşıyor. bu arada alakasız ama bu araplar yüzünden cadde'ye bile lounge mekan havasında nargile cafe açıldı . pes pes pes diyorum.
  • (#108637391)

ben başka bir sebep göremiyorum. o itici bakışlarını size anlatamam zaten bilen bilir.
  • inci pastanesi ve badem ezmesi, bir şekilde çekiyor cadde kendine
  • (yeni) rengi, kokusu, dokusu.
  • arkadaşlar istiklal caddesi öyle dediğiniz kadar kötü bir durumda falan değil, gayet normal hala eskisi gibi bir yer. beyoğlu'nun arka sokakları için aynı şeyi söyleyebilir miyiz peki? pardon ?????(burada arapça beyoğlu yazdığını düşünün.) diyecektim.
  • şöyle bir mukayese yapayım;

15 sene önce ne zaman beyoğlu'na gidecek olsam saçıma-sakalıma önem verir, jilet gibi giyinir, ayakkabıları özenle siler ya da boyardım.

şimdilerde ise yataktan kalktığım gibi takılabilirim beyoğlu'nda.

işte bu denli bir cazibe düşüşü benim nazarımda.

- arabikler

- kekolar

- ticari kültürden uzak esnaf

- eğlence mekanlarının saçma sapan yerlere dönüşmesi. (machine club el değiştirmiş ve konsomasyon olmuş misal)

- hükümetin şehir kültüründen bir şey anlamaması.
  • bilinçli bir şekilde oraya yıllardır giden insanların uzaklaştırılması ve farklı bir kitleye uygun hale getirilmesidir. hoş memleketin genel yapısı da çomarlastığı için bunun yansımaması mümkün değil tabi. oralara keyifle giden insanlar da kendilerine az çomarlı yeni alternatifler buldular.
hesabın var mı? giriş yap