3511 entry daha
  • o kadar soğuk ki, evde örtünülebilecek ne varsa şu an hepsi üstümde. evine bakmamayı ve öğrenciyi düdüklemeyi adet haline getirmiş ev sahipleri yüzünden her sene böyle üşüyoruz ve hala alışamadım.
  • halkının "ay burası kışın hiç soğuk olmaz" diye tabir ettiği şehir. gayet de soğuk oluyor, denizli'de daha az üşüyorum ve işte korktuğum başıma geldi. eninde sonunda bu olacaktı, başladı gene lodoslar an itibariyle. üşüyoruz reyiz.

edit: durun ! lodosta üşünmüyormuş, doğrusunu öğrenip bir edit daha basacağım.
    edit2: şimdi tam bilemedik ne olduğunu, ya karayel ya da poyraz olarak iki ihtimal üstünde durduk. ama fırtına deyip geçmek en geneli. evet fırtına bu.
  • başka şehirlerle acımam kıyaslarım kendisini. başka şehirler burdan 3 kat soğuk olsa da en azından insanları dışarı çıkınca kar görüp mutlu olabiliyor, burda o da yok. varsa yoksa fırtına, yağmur, bilmem ne.
  • sabah uyandığımda burnumun olmadığını farkettim. o kadar üşümüş ki zavallım, kıyamam...

tanım: ağlatıcı soğukluğa sahip şehir.
  • niyeyse bu aralar içinde yaşamaktan mutlu olduğum şehir. hakaten niyeyse.
  • bugün yapacak hiçbir şey bulamadığım şehir. saat 12.18 ve sıkılmaya başladım.
  • bornova'ya kaçıp, gidecek yeri olmayanlar varsa bize gelebilirler. numarayı vermeye götüm yemiyor. mesaj atın ya
    polis değiliz, yardım etmek istiyoruz. güvenin bize nolur.
  • şu an bornova'da öyle bir gök gürlüyor ki, mahalleyi polisler bastı sandım.
  • bu yaz bize 40'lı dereceleri göstermediği için kendisine teşekkürü borç bildiğim şehir. hatta şu an yazana göre hava 22 derece. ayrıyeten ayaklarım üşüdü ve serin serin rüzgar esiyor. böyle ol canımı ye izmir.
  • şu saatten sonra kimse bana, medeniyetin göbeği, insanları söyle iyi böyle yardımsever demesin amk. herkes gibi burdaki insanlardan da burdan da nefret ediyorum. burda yaşamaya mecbur olmasam bir dakika da durmam.

dün akşam gene göz göre göre tacize uğradım. sonra kıçıma baktım açık mı kalmış ondan mı böyle oluyor diye. 40-45 yaşlarında adamın biri sinsi sinsi gelmiş "sikişmek ister misin" dedi. aynen bunu söyledi. biraz durdum, bağırıcam çünkü. bir iki nefes alayım dedim.

adam durmuş heralde cevap vermemi bekliyor. öyle pişkin öyle lanet. yardırdım arkasından "dur lan, tutun şunu" diye diye koşuyorum. orda en az 20 kişi vardı ve kimse duyduğu halde kılını kıpırdatıp adamı tutmadı. sonra kayboldu zaten gözden.

koşarak yanından geçtiği 25-30 yaşlarındaki bi adama sordum nereye gitti diye "koşan adam mı?" diyo bana. he eşşeğin ziki adam he.

insan biraz, bu kız adamı kovalıyo, niye koşuyo niye tutun diyo. bi tutalım da neymiş öğrenelim der ya. anlamıyorm. allahın belası şehirde başıma gelen kaçıncı olay. insanından da kendisinden de nefret ediyorum. siktirin gidin ibneler.
11258 entry daha
hesabın var mı? giriş yap