• edit 4: katı atık bedeli olarak da rekor seviyede olduğumuz bilgisini yazar arkadaş paylaştı. hiçbir kullanım olmasa dahil 27.5 sabit katı atık parası yansıyor faturamıza. görsel

edit 3: istek üzerine buski 1 ton su fiyatı: 4,26 tl.

edit 2: görsel

edit 1: arkadaş haksız kazanç diyoruz adam 128 milyar diyor. yanlış bir şey başka bir yanlışı doğru yapmaz.

izmir büyükşehir belediyesi'nin senelik ortalama 10 gün hizmet vermediği su dağıtım hizmeti için ( izmir'in su kesintisi meşhurdur. genelde yazın en sıcak olduğu zaman su kesintisi yapar.) türkiye'nin en yüksek parasını istemesi büyük bir soygun ve iş bilmezliktir. sorsan sol parti derler. bu durumda milliyetçi kökenli devlet adamı mansur hepsinden daha sol görüşlüdür. yakışıklı bisikletli başkanımız acaba eskişehir belediyesinde biraz staj mı yapsa.
    su tarifeleri (0-10) metreküp konut için verilmiştir;

aski: 4.8 tl
    eski: 3.05 tl
    koski: 4.83 tl buraya göre ilk kademe 3.86 tl görsel

izsu: 6.41 tlçok sevgili su solcusu izmirli gevseklerinin uğramadığı başlıklar.
  • konya ve eskişehirle izmir büyükşehir aynı olamaz dicektim.
    ankara 4.8 ve istanbula şimdi baktım 4.5..

2019da 4.33müş..
    net şekilde iş dönüp dolaşıp tunç soyer denen vatandaşa dayandı yine.....
  • su fiyatından ziyade katı atık bedeli adı altında alınan tutarlar su bedelinin 10 katından fazladır izmir'de
  • en son gelen su faturam elektrik faturamdan daha fazla olunca garipsemiştim demek bundanmış. birinin bunu dillendirmesi gerekiyordu.
  • bakayım... izmir olunca sol parti, ankara olunca ne? patates partisi mi?

nereden ne saçmalayacağınızı bilmiyorsunuz . tüm izmir toplansın 7/24 su akıtsınlar, 128 milyar dolarlık vergi toplanması için gerekecek sürede kıyamet kopar.

soygunun nerede olduğunu biliyoruz. çakallar sizi.
  • izmir halkının nasılsa solcu verelim chpye gitsin diye oy vermelerinden kaynaklıdır. halbuki antalya gibi yapabilirlerdi. ver belediyeyi bir dönem akpye bir daha seçilip yolsuzluğa başlamadan önce değiştir chpye, bir sonraki dönem tekrar ver akpye.

ama tatlısu solcusu izmirli bunu idrak edemiyor. izmirde çok sefer bulundum tek sorun su sorunu değil bence. yollar, kaldırımlar vs. iğrenç durumda. akp seçmenini partizanlıkla suçlayıp partizanlık yapıyor izmirli. yerelde bunu yapmaya gerek yok. gerçi balık baştan kokar, tepedeki insanları o kadar kutuplaştırdı ki herkes taraf oldu. taraf olmayan bertaraf oluyor zira.
  • 128 milyar dolar etmiyordur.
  • işe yaramaz kelin marifetlerinden biridir.

o değil de 2014'te antalya chp'nindi, resmen ankara gibi gasp edildi.

akp'nin izmir'i yok etmesi 3 sene bile sürmez. geri alınca iş işten geçmiş olur.
  • bu tunç soyer denen adam geldiğinden beri izmire bir tek iyi şey yapmadı. aziz amcam belki ekstra birşey yapmıyordu çok fazla ama yapılması gereken rutin işleri çok güzel biçimde yönetiyordu (belediyecilikte bu değil mi zaten) tunç soyer denen adam bu rutin işleri beceremediği gibi herşeyi eline yüzüne bulaştırıp safi şov derdinde
  • tamam da 128 milyar dolar nerede?

tanım: devlet su işleri, bırak bu işleri diyerek okuduğum hede
hesabın var mı? giriş yap