• (bkz: 404 not found)
  • sıfıra yakınsar.

21 yıllık izmitliyim, bizim evin mutfak balkonu dışında bi yer bilmiyorum.

gelin kahvaltı falan yaparız.
  • (bkz: istanbul)
  • üç sene izmit sınırları içinde yaşamışlığım var, altın değerinde gözlemlerimi sizinle paylaşmaktan çekinmem;

tatlı ve kahve için :

arasta park özsüt . neden diğer özsüt'ler değil de arasta park'taki diye soracak olursanız, efenim şehrin içinde yürüyüş yolunda yanyana sıralanmış kafeler fena piyasa. orada da mado olsun, özsüt olsun , joven, mia, cafe de la rue olsun her dem kalabalık lakin herkesin gözü sağ sol masada. bu yahyakaptan sınırları içindeki özsüt'e daha medeni daha kendi halinde arkadaş öbekleri gelmekte, sağı solu kesme sarkma filan yok. rahatça tatlını pastanı ye kahveni iç muhabbetini et, ama haftasonları gitme genç, insan yığınlarını aşıp kendine yer bulamazsın.

(bkz: hoşgör) (yürüyüş yolunun başında ve çok eski bir pastanedir kendisi, sanki bir pelit, sanki bir liva, lakin müşteri yaş ortalaması yüksek olduğundan mütevellit içeride kendinizi altın gününde hissedebilirsiniz. çikolatalı fıstıklı pastası denemeye değer, börekleri çok lezzetli.)

waffle için;

(bkz: barista) ab'bas'ın adı barista'nın tadı diyeceğim size. deneyin beğenmezseniz ahanda buradayım, mesajlarınıza itina ile cevap yetiştiririm.

iş çıkışı bi iki kadeh içeyim pub'ı;

(bkz: the north shield) (başka seçenek olmadığı için açıklama da yok, pub istiyorsan bununla idare edeceksin durumu var fakat benim evin arkasında olduğundan da ayağım fena alışmış olabilir tabii.)

eğlenelim coşalım içelim güzelleşelim de müzik de kaliteli olsun derseniz onda da benim kanımca iki seçenek var sadece ;

(bkz: antik pub) (çünkü içerisi yaka bağır açık yurdum genci kaynamıyor ama hafif ağır abiler var elbet o kadarı da olsun , türk pop müziği'nde seçmece repertuar, yemekler fena değil, özellikle akdeniz salatası'nı ve ızgaralarını tavsiye ederim.)

(bkz: moody retro) (kıç kadar yer, havalandırma diye bir kelime bile duymamış bir işletmesi var, fiyatlar ciddi ateş pahası lakin müzik izmit sınırları içinde en iyisi, pop rock coverlarla coşulur eğlenilir, ortalamanın üstünde tatmin edici bir gece geçirirsiniz.)

kırmızı ette tartışmasız;

(bkz: özsar steak house) (ömrü hayatımda yediğim en lezzetli ama o lezzete en ucuz et burada. dekorasyon ilgi alaka yan ürünler de on numara. başlangıç olarak lokumunu denemeden olmaz, gerçekten menüde ne varsa hepsi birbirinden güzel, bana güvenin.)

(bkz: mini köşk) (köftesi kadar brunchı da efsane bir yerdir ki sapa bir yerde olmasına rağmen günün her saati ve her gün kalabalıktır, öyle afilli bir mekan beklemeyin sadece damak tadına hitap eden dev bir esnaf lokantası gibi düşünün, ama fiyatları son derece makul, bi kandıra yoğurdunu da köfte menünüze ekleyin, benden tavsiye.).

(bkz: imren ızgara) (yine köftesini gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bir lokanta.)

mekanı güzel yemekleri güzeller serisinden;

(bkz: romano)
    (bkz: garniture)
    (bkz: esperanto)
    (bkz: barista plus)

güzel bir rakı balık akşamı için;

(bkz: balıkçı hamdi)
    (bkz: tekneler)
    (bkz: deniz yıldızı)
    (bkz: kalabalık)
    (bkz: olta balık)

işkembe, damar tuzlama, kelle paça, kokoreç, hamsi tava, bilimum pis pis gece yemekleri için;

(bkz: maçka)

not : burada bahsi geçen tüm mekânlar izmit sınırları içindedir, maşukiye, değirmendere'deki mekanlar bu başlık altında toplanamaz, toplanırsa coğrafi hata olur, bilginize .

minik ama faydalı not: arasta park'ın yemek katında hizmet veren loopsy donut'ın donutları her gün taze taze istanbul krispy kreme'den gelmekte, geç ama lezzetli bir keşif oldu benim için.

edit : hoşgör alikahya şubesi
    happy moon's
    midpoint
    yeşildağlar
    bolu dağı mangal evi
    arby's bile geldi şükür buralara.
  • bingo fabrikası' nın karşısı..

yağmur altında durakta beklemek gibisi de yoktur ayrıca.
    tavsiye ediyorum.
  • 1. (bkz: seka park)
    2. (bkz: derince harikalar sahili)
    3. (bkz: izmit olimpik buz pisti)
    4. (bkz: kartepe)
    5. (bkz: kerpe)
    6. (bkz: pembe kayalar)
    7. (bkz: maşukiye)
    8. (bkz: antik pub)
    9. (bkz: karaaslan alabalık)
    10. (bkz: cafe break)
    11. (bkz: şehitlik)
    12. (bkz: çenedağ)
    13. (bkz: seyrek)
    14. (bkz: izmit fuarı)
    15. (bkz: kocaeli şehir tiyatroları)
    16. (bkz: saat kulesi) ve (bkz: park cafe)
    17. (bkz: timata cafe) derince
    18. (bkz: gölkay park)
    19. (bkz: balaban)
    20. (bkz: çivisiz köşk)

ilk aklıma gelenle bunlar.
    ayrıca yakın zaman da kapanan kitap su cafe yi de rahmetle analım.

not : yukarıda saymış olduğum yerlerin neredeyse tamamına toplu taşımayla ulaşılabilmektedir.
  • tabi tiyatro; suleyman demirel. yazin cay acisu.
  • (bkz: sütlü nuriye) - (bkz: tatlı güven). yalnız kalabalık gitmeyin mekan 4 kişilik.
  • degirmendere'yi, masukiye'yi, dilovasi ve golcuk'u izmit sananlardan uzak olan her yer guzeldir, gidilebilir.

bir de bağçeşme vardir; en sahane korfez ve izmit manzarasi buradadir.
  • 40 yıllık izmitliyim böyle bir yere denk gelmedim emenikeyim... kazara misafir gelir yemek yedirek deriz yok, abidik gubidik evde birşeyler yapılmaya çalışılır. hadi bir içelim deriz adam gibi mekan yok ya göt göte yada izmete has apaçi dolu ortamlar bizde orta okuldan beri yaptığımız gibi yahya kaptan parklarına vururuz kendimizi. sinema salonları desen meehh iyi salonlar (oda hepi topu 1 tane) iyi film getiremez getirse bile dublajlıdır, kötü sinemalar getirir bazı bazı ama ses sistemi patlaktır he buda genelde dublajlıdır. güya körfez şehri denize karşı otur iki bira çay may bişi eçecek yer yoktur adam gibi seka park diyenler için ahlak zabıtaları ve apaçilerle bol şans dilerim... spor yapacak hine tek yer yahya kaptandır. alışveriş bazı bazı outlettir denk gelirse oda... izmit merkez ise bok çukurundan farksızdır kendisi pis insanı kaba esnafı art niyetli daha uzar gider ... hiç mi iyi birşey yok derseniz tiyatro derim.bedava denilecek paralara kaliteli tiyatro ...
hesabın var mı? giriş yap