şükela:  tümü | bugün soru sor
 • super, asmis bir akustik louise attaque parcası. bence her kesimden insan dinlemeli ve benim her dinlediğimde oldugu gibi sakinlemeli, neselenmeli ve eger bir sevdigi varsa onu hatırlayıp daha da cok sevmeli.
 • louise atttaque albümünden bir louise attaque parçası
  je temmene au vent'ın dogru yazılışı.
  fazla söze ne hacet:

  allez viens, j't'emmène au vent,
  je t'emmène au dessus des gens,
  et je voudrais que tu te rappelles,
  n`otre amour est éternel
  et pas artificiel
  je voudrais que tu te ramènes devant,
  que tu sois là de temps en temps
  et je voudrais que tu te rappelles
  notre amour est éternel
  je voudrais que tu m'appelles plus souvent,
  que tu prennes parfois les devants
  et je voudrais que tu te rappelles
  notre amour est éternel
  et pas artificiel
  je voudrais que tu sois celle que j'entends
  allez viens j't'emmène au dessus des gens,
  et je voudrais que tu te rappelles,
  notre amourette éternelle,
  artificielle...

  1998

  ps: yapma bana numara
 • je temmene au vent'ın sözlük lisanında doğru yazılmış hali, lakin ne frenkler derler "ulan onu je t'emmene au vent yazacaksınız" diye
 • fransiz gece kluplerinde ortami canlandirmak icin calinan parcadir. eglenceli, kipir kipir, insani sevindirik edendir.
 • kuskulandirarak baslayan, 20. saniyesinde tempo tutturtan, 40. saniyesi itibariyle costuran dehset sarki. sonrasini hatirlamiyorum...
 • je voudrais que tu te rappelles adıyla da yaygınca bilinen louise attaque parçası. kemanın bu kadar coşturduğu bir şarkı daha yoktur herhalde böyle...
 • bi barda çalındığını duyup beni coşturmuş şarkıdır. emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

  farketmeseler de.
 • içerde misafirler, mutfakta pasta kokuları eşliğinde stresten ölmek üzere ilk ceza sınavı öncesi -ceza genel vizesi- youtubeda gezerken dinlemiştim ilk. yukardaki bi tanımda olduğu gibi kuşkulu giriş tempo tutmaya başlama ve kapıyı kilitleyip dans etmeli bi şarkı. fransızcayı niye öğrenmedim de dedirtiyor. bugün son ceza sınavıma hazırlanıyorum -ceza muhakemeleri finali- ve aklıma bu şarkı geldi yine. vay be dedim zaman geçiyor. gel seni rüzgarlara götüreyim demek isterdim ama şimdilik iyi dersler diliyorum sadece.

  edit: iyi dersler de dileyemeyeceğim artık (bkz: haziran 2018 okulumun bitmesi) rüzgarlar almış vermez seni rüzgarlar almış istemek olmaz.
 • keman performansının efsane olduğu louise attaque şarkısı. j't'emmene au vent benim gibi fransızcayı hiç sevmeyen birisine bile kemanın rock müzikte doğru kullanmanın nelere kadir olduğunu göstermektedir.