şükela:  tümü | bugün
  • pokemon go ile tatmine ulaşamayan bünyeleri orgazmdan orgazma taşıyacak olan muhteşem oyun. başlığının bu kadar boş olmasına çok şaşırdım doğrusu. bu oyun olmuş dostum!
  • ilk çıktığı günden beri oynuyorum bence pokemon go dan daha güzel en azından savaş sistemi var...
    not : az önce t-rex yakaladım ayağınızı denk alın
  • pokemon go'yu sikinde sallayabilecek aşmış harita gerçekçilik oyunu.

klasik, etrafta yığınla dinazor var, onları yaralayarak puanlarından topluyorsunuz, canavar ne kadar daha narinse, puan toplama da o kadar zorlaşıyor.

pokemon go'daki en büyük sorunlardan biri, merkezi olmayan yerlerde hubların olmamasıydı, bunda heryerde var. bizim sitede var, sokakta da yığınla var. illaki camilere koymamışlar hubları. o açıdan müthiş.

başka artı yanı, dilediğiniz zaman savaşabiliyorsunuz ve karşınıza gerçekten de başka bir oyuncunun destesindeki dinazorlar çıkıyor.

elinizdeki dinazorların saldırısı, canı, özel hareketinin etkisi, armoru hep önemli. bunları excel'de falan not tutabilirseniz, en iyi 8'li desteyle savaşların çoğundan galip gelebiliyorsunuz.

olmuş, güzel oyun.
  • minimum potansiyelden maksimum verim almışlar dediğim olmuş oyun. pokemon gibi özü savaş olan, bu alanda yüksek potansiyeli ve hali hazırda oturmuş sistemi olan bir fantastik evrenin oyunu hala oyuncular arası savaş sistemi getirememişken adamlar ekmeğini fosilbilimden, tarihten çıkarmış.
  • şöyle ki, grafikleri oynanışı falan güzel oyun eyvallah.

ama insanı yürümeye teşvik etmiyor. pokemon go gibi gym sistemine sahip değil. pokemon go daki gym sistemi her an insanın mücadele duygularını yukarıda tutuyor ve oyundan en zevk almadığınız zamanda sürekli mavi olarak gördüğünüz bir gym'i kırmızı görüyorsunuz ve "lan?!" diyorsunuz, çıkartıyorsunuz pokemonunuzu falan filan.

bu oyunda herhangi bir mücadele yok. basit turn based bir battle sistemi var, haritadan falan bağımsız tamamen. bi de işte supply kutuları var, hep aynı dinozorlar var, onlardan dna topluyosun, dinozorlarını geliştirip coğrafya ile alakasız battle sistemine giriyosun savaştırıyosun.

beni ilk etapta grafikleri epey etkiledi. oyun gayet casual player işi, herhangi bi zorluğu olmadığı gibi dinozorların özelliklerini hemen kapabiliyosun.

ha epic dinozor yapmak çok zor, ama oturup onunla uğraşacağımı zannetmiyorum. 5-6 gün bi heves oynar bırakır pokemon go ya dönerim gibi geliyor.

ki ben dinozor hastası bi adamım. ark'a sırf dinozorlu diye aylarımı verdim. ona rağmen çok sarmadı.
  • oyunun en büyük eksikliği kesinlikle yürürken boşa yürüyor olmanız. koy abicim dinozor yumurtasını yürürken çatlasın? bir de battle'a girerken 4 dinozoru seçemiyorsun kendi takımından sistem random çekiyor gibi.

bunun dışında sanki her dinozor birbirine benziyor gibi. 100 çeşit var ama skin'leri değişik 20 tane var sanki bana öyle geliyor.
  • şimdiye kadar hiç uçan dinazorla karşılaşmamış olmak dikkat çekicidir. her an savaşa bilmek de ayrı bir güzellik.

(bkz: bravo)

edit : 1.4.11 ile uçan yaratıklar da geldi, on numara oldu.
  • güzel oyun. pokemon go'dan daha fazla pokemon oyununa benziyor öyle diyeyim. :)

battle kısmında ise velociraptor'ı daha hızlı olan (yani saha yüksek level olan) kafadan bir ya da iki sıfır önde başlıyor. pokemon go'dan geri kalan yanları ise, oyunu arka plana atıp geri dönemiyorsunuz, yeniden başlıyor her seferinde. bir de stop'ları döndürmek çok zaman alıyor. geliştikçe çok zevkli bir oyun olacağı kesin. hll spr dvm.
  • yeni ve aşmış bir sanal gerçeklik oyunu. pokemon go tarzı evet, fakat hem görsel hem oynanış kalitesi konusunda çok daha iyi. tabi bir de skimdirik uyduruk çizgi film ibişleri değil, bilinen dinozor türleri toplayıp onlarla oynuyorsunuz. turn sistemi çok başarılı, yaratık özellikleri oldukça dengeli. ayrıca google store türkiyede halihazırda indirilebilir olması da güzel. oyunun herhangi bir kusuru eksisi yok, negatif durumlar yaşayanların öncelikle biraz daha iyi telefon/gsm hattına geçmelerini ve oyundaki turn sistemini daha iyi anlamaya çalışmalarını tavsiye ederim.
  • son güncellemeyle artık arkadaş ekleme özelliği olan oyun.