şükela:  tümü | bugün
  • ludia firmasının çıkarttığı, pokemon go tarzı gerçek dünyada dolaşılarak oynanan jurassic park temalı oyun.

23.05.2018 sabahı itibarıyla oynamaya başladım, hadi hayırlısı.

elde edeceğim tecrübelere göre editlemeler yapılacaktır.

edit 01 : oyunu oynama hakkında

nasıl oynanır : oyunun asıl amacı dinozorları dna'larını toplayarak ve sonra onları yeniden oluşturarak incelemektir. bunu gerçek dünya haritasından bularak yaparsınız. eğer pokémon go , jurassic world oynama şansınız olduysa : alive, etrafta dolaşmanız ve mahallenizde, kasabada veya şehirde dinozorları bulmanız gerektiğinden çok tanıdık olacaktır.

dna nasıl toplanır : dna'yı toplamak, oyunda yapmayı öğreneceğiniz ilk şeylerden biridir, çünkü her şey için temel oluşturur. vahşi bir dinozor ile karşılaştığınızda, bir drone serbest bırakmak için üzerine dokunabilirsiniz. drone'yu serbest bıraktıktan sonra, dinozorda dna yakalama dartını ateşlemek için drone'yu manevra yapmak üzere ekranda kaydırmanız gerekir. dinozorda iki beyaz daire görürsünüz, dinozorun dış çemberdeki dart ile herhangi bir dna elde etmek için vurmanız gerekir ve iç çemberi vurursanız çok daha fazla dna alırsınız. tabii ki, dinozor ilk dart ile vurduktan sonra etrafta dolaşıyor ve drone üzerindeki pil tükenmeye başlıyor, drone bataryası ölmeden önce olabildiğince çok dna almanızı sağlıyor.

dinozorlarınızı yaratın : belirli bir tür dinozorun yeterli dna'sını topladıktan sonra, kendiniz için dinozorlar yaratabilirsiniz. yeni bir dinozor oluşturmak için genellikle 50 dna puanı alır.

gelişen dinozorlar : bir dinozor oluşturduğunuzda, sağlık, hız, zırh, hasar ve kritik şans dahil olmak üzere bir dizi istatistik olduğunu fark edeceksiniz. dinozorlarınızı geliştirerek bu istatistikleri artırabilirsiniz. sahip olduğunuz bir yaratığı evrimleştirmek için, gerekli miktarda dna puanının yanı sıra gerekli miktarda madeni paraya ihtiyacınız olacaktır. gelişmekte olan dinozorlar onları daha güçlü hale getirir, bu da onlara karşı savaşırken size yardımcı olur.

melez dinozorlar : bazı dinozorlar iki dinozorları bir araya getirerek melezler oluşturmak için kullanılabilir. bir melez oluşturmak için gerekli seviyede uyumlu dinozorlara ve gerekli miktarda jetona ihtiyacınız olacak.

savaşan dinozorlar : koleksiyonunuzda en az dört dinozorunuz olduğunda, diğer oyuncularla dövüşebileceğiniz eğitim alanlarına gidebilirsiniz. her oyuncu dört dinozoru bir savaşa sokabilir, ancak sadece rakibinin dinozorlarını kazanmak için üçünü yenmek zorundadır. kazanan savaşlar sadece size değil, aynı zamanda daha zor oyunculara meydan okuyan savaş seviyenizi de arttırır.

tedarik damlaları : oyunu oynarken ve çevrenizde dolaşırken, haritanızda drop drop olarak bilinen ilgi noktalarını göreceksiniz. bu tedarik damlaları size, oyun oynamaya devam etmenizi sağlayan dna dartları, bozuk paralar, nakit para ve piller gibi öğeler verir.
  • pokemon go ile tatmine ulaşamayan bünyeleri orgazmdan orgazma taşıyacak olan muhteşem oyun. başlığının bu kadar boş olmasına çok şaşırdım doğrusu. bu oyun olmuş dostum!
  • ilk çıktığı günden beri oynuyorum bence pokemon go dan daha güzel en azından savaş sistemi var...
    not : az önce t-rex yakaladım ayağınızı denk alın
  • pokemon go'yu sikinde sallayabilecek aşmış harita gerçekçilik oyunu.

klasik, etrafta yığınla dinazor var, onları yaralayarak puanlarından topluyorsunuz, canavar ne kadar daha narinse, puan toplama da o kadar zorlaşıyor.

pokemon go'daki en büyük sorunlardan biri, merkezi olmayan yerlerde hubların olmamasıydı, bunda heryerde var. bizim sitede var, sokakta da yığınla var. illaki camilere koymamışlar hubları. o açıdan müthiş.

başka artı yanı, dilediğiniz zaman savaşabiliyorsunuz ve karşınıza gerçekten de başka bir oyuncunun destesindeki dinazorlar çıkıyor.

elinizdeki dinazorların saldırısı, canı, özel hareketinin etkisi, armoru hep önemli. bunları excel'de falan not tutabilirseniz, en iyi 8'li desteyle savaşların çoğundan galip gelebiliyorsunuz.

olmuş, güzel oyun.
  • minimum potansiyelden maksimum verim almışlar dediğim olmuş oyun. pokemon gibi özü savaş olan, bu alanda yüksek potansiyeli ve hali hazırda oturmuş sistemi olan bir fantastik evrenin oyunu hala oyuncular arası savaş sistemi getirememişken adamlar ekmeğini fosilbilimden, tarihten çıkarmış.
  • şöyle ki, grafikleri oynanışı falan güzel oyun eyvallah.

ama insanı yürümeye teşvik etmiyor. pokemon go gibi gym sistemine sahip değil. pokemon go daki gym sistemi her an insanın mücadele duygularını yukarıda tutuyor ve oyundan en zevk almadığınız zamanda sürekli mavi olarak gördüğünüz bir gym'i kırmızı görüyorsunuz ve "lan?!" diyorsunuz, çıkartıyorsunuz pokemonunuzu falan filan.

bu oyunda herhangi bir mücadele yok. basit turn based bir battle sistemi var, haritadan falan bağımsız tamamen. bi de işte supply kutuları var, hep aynı dinozorlar var, onlardan dna topluyosun, dinozorlarını geliştirip coğrafya ile alakasız battle sistemine giriyosun savaştırıyosun.

beni ilk etapta grafikleri epey etkiledi. oyun gayet casual player işi, herhangi bi zorluğu olmadığı gibi dinozorların özelliklerini hemen kapabiliyosun.

ha epic dinozor yapmak çok zor, ama oturup onunla uğraşacağımı zannetmiyorum. 5-6 gün bi heves oynar bırakır pokemon go ya dönerim gibi geliyor.

ki ben dinozor hastası bi adamım. ark'a sırf dinozorlu diye aylarımı verdim. ona rağmen çok sarmadı.
  • oyunun en büyük eksikliği kesinlikle yürürken boşa yürüyor olmanız. koy abicim dinozor yumurtasını yürürken çatlasın? bir de battle'a girerken 4 dinozoru seçemiyorsun kendi takımından sistem random çekiyor gibi.

bunun dışında sanki her dinozor birbirine benziyor gibi. 100 çeşit var ama skin'leri değişik 20 tane var sanki bana öyle geliyor.
  • şimdiye kadar hiç uçan dinazorla karşılaşmamış olmak dikkat çekicidir. her an savaşa bilmek de ayrı bir güzellik.

(bkz: bravo)
  • oyun cok guzel ama anlamadigim bir durum var. dinazorlardan dna yi sadece drone dart ikilisiyle mi toplayabiliyoruz? dronu yollayip dna toplatiyorum diger dinazora gecim diyorum en az 2-3 saat pilin dolmasini bekliyorum. pokemon go daki gibi, gezerken surekli avlanma sansimiz yok mu? pilin dolmasi 2-3 dk olsa neyse.. premium var ama ondan da emin olamadim 40 kusur tl deger mi bilmiyorum...

özel mesaj ile bilgi veren : @d acar ve @sen de git sen de unut' a teşekkür ederim. her oyuna girme imkanımda sabit bir konumda avlanıyordum. meğerse alanın içerisinde ise dinazorları enerji harcamadan yakalayabiliyormuşuz.
  • bir adet vıp paket aldım.
    drone mesafesi 150 metreden 200 metreye çıkması bile oldukça iyi.
    ayrıca supply drop'tan para da daha sık (günlük kotası olsa da) geliyor.
    koleksiyon durumumu akşama paylaşırım.
    kupa durumum 1950-2100 arası bu aralar..

örnek paket açılışı için izleyebilirsiniz..
    vıp paket