• johnny walker olacaktı ancak malumunuz karakter sınırına takıldık. özellikle yaz sıcaklarının git gide arttığı bu dönemde, geceleyin içerisine atılacak 3 adet buz parçasıyla ferahlatıcı etki yapan muhteşem bir içkidir black label. yanında kendisine ıslanmış badem, küflenmiş peynir (eskiyip de küflenen peynir değil, marketlerde satılan ve meze olarak kullanılan) veya fındıklı cadbury çikolata eşlik edebilir.
    daha fazla parası olan blue label da deneyebilir. viski candır.
  • daha önce chivas regal 18 veya 25 içmemiş olan yazar beyanatı.
  • (bkz: aberlour)
    (bkz: glenfiddich)
    (bkz: monkey shoulder)

anlayışla karşılıyorum. ben de viski macerasına jack daniel's la başlamış bi ameleyim. zamanla geçiyor.
  • başlık açılacak kadar abartı mükemmelliyeti olmayan içki olması
  • sanırım başlığını başına ''içtiklerimle karşılatırdığımda'' kısmının eklenmesi daha doğru olur.
    zevklere saygı duymakla birlikte 12 yıllık singleton'ı bile -en ucuz malt viski o galiba-en kaliteli blended viskiye tercih ederim. başka şey yazacaktım da o zaman üstteki zevklere saygı duyarım kısmı anlamını yitiriyor.
  • talisker ve glen turner der geçerim
  • bir double black, bir green label değildir.
    bir talisker hiçbir zaman olamaz.
  • toplaşın herkes bildiği malt viski markalarını sıralayacak..

doğru önermedir. jw black label muhteşem bir içkidir, nedir o muhteşem içki? viski. =)

ben de kesinlikle hiç bir blend'in malt'a yaklaşamayacağını düşünenlerdenim. chivas 18-21-25 falan zaten boş beleş para tuzakları benim için, keza aynısı jw blue label için de geçerli. ha blend sanatı çok acyip bişey, saygı duyarım, ama benim damak tadıma göre belli bir seviyenin üstüne çıkamıyor, o yüzden de aslında black label, monkey shoulder gibi ekonomik ve lezzetli tercihler en güzelleri. fazlasını ödemeye gerek yok.

buz atmak yerine, farklı bir blend içmeyi öneririm, malum havaların sıcağına black label'ın karakteri pek uymuyor. e buz da black label'ı black label olmaktan çıkarıyor (elbette isteyen istediği gibi içer, burada deli dumrulluk yapacak değilim, ama içilen şeyin tadı üretilenle alakalı olmuyor buzdan sonra, doğruya doğru)
  • viski içtiğini sanan bütün yazarlara soruyorum. (bkz: glenallachıe 1990) içtin mi?
  • valla bence de single maltlar daha iyi lakin birkaç ay önce şirketimizde viski tadım günü düzenleyen şirketin eğitimcisi ben black label içiyorum çünkü fiyat performans oranı en iyi viski black label dedi.
hesabın var mı? giriş yap