• aklımdaydı bir süredir gitmek. torium avm tarafına yolum düşünce bir gireyim istedim. öncelikle fiyatları iyi ama avm şubesinin açıldığı 1.5 2 ay olmuş ve teşhir ürünlerin hepsi kırık bir şekilde. masa ayakları terazide, değil yataklı koltukların mekanizmaları bozulmuş, çekmecelerin rayları kırılmış. malzeme kalitesi olarak da bilemiyorum ben beğenmedim. beğendiğim şey dümdüz modern, alengirsiz ve uygun fiyatlı olmasıydı.
    ayrıca alış veriş sadece nakit veya tek çekim oluyor. ve teslimat süresi 21 günle 2 ay arası bu süreyi de zaman zaman aşabiliyorlarmış eşyalar bulgardan geçerken aksilikler olabildiği için. kendi çalışanlarının dediğine göre internetten sipariş verince muhatap bulunmuyormuş. mağazadan sipariş vermemizi tavsiye etti.
    bana kalırsa mağaza stoğunda olmayan ve 20 binin üstünde bişey almak mantıklı değil. ufak tefek şeylerde evet al çık. kullan, kır, boz, at ve yeniden al. ama ne bileyim ben sana nakit 40k vereyim sen 2 ay sonra hala sınır kapısı vs. mırın kırın yap, bana göre değil.
  • ikeanin daha karmasigi. her delik acik degildir, kullanim klavuzu bazen kafa karistirir, bazi yerlerde gercekten mantiga aykiri montaj yonergeleri vardir. modelleri de daha bir agir ve saglam gorunumludur.
  • danimarka merkezli, an itibariyle 34 ülkede faaliyet gösteren, ikea benzeri mobilya mağazası zinciri(yisk diye okunuyor olması lazım). ucuza köfte ya da hamburger kola satmadıkları için türkiye'de olmamasının çokda büyük bir eksiklik olmadığı kanaatindeyim:)
  • "yüsk" diye okunur. hadi yine iyisiniz tiriskacilar.
  • berbat bir online alışveriş deneyimi yaşamak ve kendinizi hasta etmek istiyorsanız jysk tam da size göre!
    verdiğim siparişin 1 aydır gelmemesi ve müşteri hizmetlerine herhangi bir yoldan ulaşmanın imkansızlığı ile artık ne yapacağımı şaşırtmış olan firma.
  • yüsk diye okunmaz, jisk diye okunur. ikea kopyası olduğu doğrudur ama serbest piyasa zaten böyle bir şeydir.
  • her yerde ikea muadili denildiği için bir deneyeyim diyerek iki yorgan ve iki havlu satın aldım.kargo firmadan eksik çıkmış, horoz lojistik de adres eksikliği var diye getirmedi bir türlü. müşteri hizmetlerine sadece messenger üzerinden ulaşabildiğim için tahmini teslimat tarihinden 20 gün sonra gelebildi.
    gelen ürünler de hüsran. kesinlikle kalite konusunda ikea ile yarışamaz.
    kısacası bir daha alışveriş yapmayacağım firmadır.

edit: zamanında teslimat yapamadıkları için 100 tl kupon tanımladılar ve yine alışveriş yaptım. düştüm bu oyuna.
  • inanılmaz bir fiyat politakası var kitaplık bakmak için gittim 2700? fiyat vardı. ya internete , ikea ya falanda bakayım öyle alayım belki daha uygunu yada güzeli vardır diye. 2 gün sonra gitiğimde 3600? ye yükseltmişlerdi fiyatı. gittim başka kitaplık aldım ve yaklaşık 3-5 gün sonra küçük sehpa gibi birşeyler bakmaya gittim aynı ürünü teşhir yazıp 2450? ye koymuşlar. bu olanlar 1 hafta içinde gerçekleşti. çıldırmamak mümkün değil. sadece bu kitaplık özelinde değil. diğer ürün fiyatlarıda sürekli değişiyor. birşey almadan önce mutalaka sorun indirime girdi mi bu? girer mi? yoksa inanın kahroluyolsunuz
  • bir süredir merak ettiğim ve denemek istediğim bir marka.

lambader almak için bir ürünlerini seçtim. mağazadan al seçeneği ile rezervasyon yaptırdım. stok bilgileri sürekli değişiklik gösteriyor. stoğu varken rezervasyon yaptığım ürünün stoğu sıfırlandı ve rezervasyonum iptal edildi. bir kaç dakika sonra ürün aynı mağazada tekrar stoğa girdi. tekrar rezervasyon yaptırdım. ertesi gün almaya gittiğimde ürünün olmadığını söylediler ve alamadım. bir kaç dakika sonra yine ürün stoğa girmiş gözüküyordu. konuyla ilgili yardım almak için çağrı merkezlerini aradım. uzun bekleyişler sonucu hiç bir yere bağlanamadım. eposta ile ulaşmayı denediğimde sistemsel hatalar nedeniyle böyle şeyler olabileceğini söylediler ve yardımcı olmadılar. ürünü dün gece internetten sipariş ettim. bu sabah ise indirime girdiğini gördüm. açıkçası bana hayal kırıklığı yaratan marka oldu. her ne kadar ikea tr de sıkıntılı olsa da kesinlikle jysk onun muadili olamaz gibi görünüyor. bakalım kargo ve teslimat ile ilgili neler olacağını görüp güncelleme yapacağım.
  • nautilus avm’ye açılmış, bir ara gidip bakmak istiyorum.
hesabın var mı? giriş yap