• böyle başarı hikayeleri bi yandan çok mutlu ediyor bi yandan da çok kıskandırıyor beni :)

umarım ben de sizin gibi yürüyebilirim, umarım eski günlerime dönebilirim. arkadaş, eş, dost mevzusuna gelince gerçek yüzleri böyle zamanlarda ortaya çıkıyor insanların. bizzat yaşayan biri olarak sizi çok iyi anlıyorum. beni bu durumda sevgilim terk ettiği için yıkılmıştım sizin 'hayat arkadaşınız(!)' gitmiş. ama en iyisi çok da şey yapmamak lazım :)
  • kafamda ftr asistanı'ndan sonrasını okumadım falan gibi sığ espiriler geçerken hadi okuyayım dedim ve okudum. değdi.
    okunası ve ders alınası bir hikaye.
  • insanları neden sevmiyorsun, neden uzak duruyorsun? sorularına en güzel cevap.geçmiş olsun.
  • hayat bana göre bir sınav. bu sınav herkes için. sen bu sınavı sağlık yönüyle atlatmışsın, şuanda artık bazı şeylerin farkındasın, sana bu sınavın ne kattıklarını anlamış ve karakterine aşılamışsın bu da senin artık bu sınavdan iyi puan aldığını gösteriyor. evrende yaşayan her insan çeşitli şekilde sınavlara tabi tutuluyor bazıları bir sınavı veremediği için başka bir sınava daha tabi tutuluyor, bazıları sınavın sınav olduğunu fark edip sınavı geçiyor. sınav kategorileri çoklu, maddi manevi sağlık vb. önemli olan sınav süresince gözünüzü çok iyi açmanız çevrenizdekileri çok iyi dinlemeniz. sınav sayesinde kazandıklarınız sizin zaten sınava giriş nedenleriniz tekrardan geçmiş olsun.
  • çok sevindim umarım ihtiyacı olan diğer insanlara da yardım edebilirsiniz
  • umarım sonrasındaki hayatınız gönlünüzden geçtiği gibi olur
  • bir dram içerdiğini düşünmediğim hikaye;

öncelikle hem geçirmiş olduğunuz kaza için, hem de kazadan sonra kurtulmuş olduğunuz kaza gibi eş, dost, arkadaşlarınız için çok geçmiş olsun.

elbette artık söylemek bile çok gereksiz ama her birimiz birer engelli adayıyız. böyle zamanları ise iyi değerlendirmek, arkadaş, eş, dost nanıma neler biriktirmiş olduğumuzu iyi analiz etmek gerekiyor.

edit: imla
  • ben bunu 15 yaşında çözdüm doktor... insanın en yakınındakidir katili hep.
  • bir engelli olarak engelliliğe katılmıyorum ben. biz insanları hep bi sınıflandırma eğilimindeyiz özellikle fiziksel anlamda. ve bu bizleri yani fiziksel engelli kesimini çok üzüyor. inanın bana ki o kadar güzel insanlar o kadar karakterli insanlar var ki onların içerisinde, şaşırırsınız. ben nispeten az engelli sayılırım, onların yanında kendimi şeytan gibi görüyorum. insanlar her zaman birbirlerine yardım etmeliler bence. mesela ben size duygusal yönde tavsiyeler veririm sizde bana yapamayacağım işlerde destek olursunuz. ama böyle olmuyor işte. kimisi bizleri öcü gibi görüyor, kimisi ise bize acıyarak bakıyor. bu çok acıtan bir durum. kaza geçiren kardeşim kusura bakma ve geçmiş olsun sana tekrar tekrar ama, benim şöyle bi yaradan dan isteğim var (ki burada dile getirmek isterim) bunu isterken bile üzülüyorum, canım acıyor ama bence her insan en azından bir gün engelli olmalı. hani geçici olsun onun da bizim çektiğimiz acıları çekmesini istemem ama, çok bencilce değilse biraz hissetsinler, hissedin be kardeşim...

tekrardan azmin ve başarın için seni tebrik ediyorum. gelecek yaşamında bizleri daha iyi anlayacağından şüphe etmiyorum.
  • rabbim herkese sağlık sıhhat versin size de geçmiş olsun.

çevrenizdeki ucubelerden kurtulmanıza da sevindim.
hesabın var mı? giriş yap