• nüfusu itibariyle oluşmuş ıstatistik. ve bunu idrak edememiş yazarın başlığı
  • izmir'in 2. olmasından ziyade bayburt'un adeta feminizm kalesi olduğuna şaşırdığım sıralama. ezberler yıkılıyor.
  • kadın cinayetlerini, tecavüzleri, çocuk istismarını nasıl engelleriz tartışması yerine izmir'de daha fazla kadın öldürülmüş acaba neden tartışması var.

tüik verilerine göre cumhuriyetin ilanından sonra hiç iç göç yaşanmasaydı, yani herkes doğduğu şehirde kalsaydı; izmir'in nüfusu 1.95 milyon olacaktı ama izmir'in bugünkü nüfusu 4.2 milyon.

istanbul, izmir, ankara gibi haddinden fazla göç alan şehirlerde hem estetik, hem ekonomik hem sosyolojik hem de kültürel sorunlar hiç göç almayan veya az göç alan şehirlere göre daha fazla olur.
  • kadın-erkek eşitliğine en yakın ilin izmir olduğunu gösteren haberdir.

oran demişken, kadın cinayeti/ toplam cinayet oranı nerede?
  • çünkü bitlis'de bingöl'de falan hep çukura düşüyor, silahla "oynarken" yaralanıyor, cama çarpıyor vs. bağzı bölgelerde kadınlar çok sakar.
    egeli insanların ise caniliklerine diyecek yok. bunlar hep domuz falan da yiyorlar. boyoza ne katıyorlarsa artık..

edit: tamam mesaj atmayın artık düzelttim, tunceli'de kadın cinayeti yokmuş. hassasiyetiniz beni çok etkiledi tuncelili arkadaşlar.
  • basligi nick bulamayan arsiz acmistir diye geldim, o degilmis.

olmadi, cok uzuldum simdi.
  • izmire çomarların akın etmesi üzerine artmış olay. her şeye mayonez olmadan duramayanlar. siktirin gidin amk. (çomarlara)
  • "istatistik, sıralama vs gibi nicel veri ve kavramlar nasıl okunur? gerizekalılar bunları nasıl anlayamaz?" sorularını hatırlatmıştır.
hesabın var mı? giriş yap