• en çok böylelerinden korkmak gerekir dedirten yorumdur. adam çıkıp apo itine hayranlık beslediğini söylese rengini belli etse daha iyi bence. ne desem gg olacak o yüzden
    (bkz: buna kim inanır)
    (bkz: kadir inanir)
  • abd'de yaşıyor olsaydı bin kere elektrikli sandalyeye oturtulacak bir kişi için terörist diyememiş şahsiyetin yorumu, şahsiyet derken lafın gelişi.
  • türk milletinin unutmayacağı hezeyanlardır. insan ne oldum değil ne olacağım demeli.
  • en sonki yasayla sanat filmi gösterilsin saçmalığı dışında, güzel röportajdır. o anlatsın, gelsin başkası da anlatsın. böyle böyle bi' gün anlayacak herkes hikayenin diğer yüzünü.
  • kadir inanırın inanılmayacak hale dönüşmesidir.
  • kendisini bağlayan yorumdur. bana göre çok tehlikeli yaklaşımları var. mesela pkk=bütün kürtler. mesela apo, mazlumun yanında yer alan özgürlük savaşçısı.

aktörlüğüne lafım yok ama, böyle derin konularda yorum yapacak yeterliliği onda görmüyorum. söyledikleri pkk'lılara sempatik gelebilir ama benim gibi türkler ve pkk'lı olmayan kürtler, bu sözlerden incinir.

ırkçı biri değilim ama bu ülkede etnik milliyetçilik adına cinayet işlendiği zaman kanıma dokunuyor. dışarıdaki ülkelerin siyasetçileri yeterince üstümüze geliyor* zaten ve içeride de bazı tipler, türk olduğumuz için neredeyse bizden özür bekliyor.

bu ülkede herşey toz pembe mi? hayır. özgürlükler yeterli mi? hayır. demokrasi yeterince uygulanıyor mu? hayır. devletin hataları olmuş mudur? evet. ama yapılan hataların karşılığında suçu olmayan masumları katleden bir terör örgütünü ve liderini "özgürlük savaşçısı-asil şövalye" gibi tanıtmaya çalışacaksan orda dur kadir efendi.

ben 36 yaşındayım, çocukluğum, gençliğim bu itlerin kahpece katlettiği vatandaşlarımın haberlerini dinleyip ağlayarak geçti. pkkdan ve pkkyı legalleştirmeye çalışanlardan ölesiye nefret ediyorum.

bu ülkede hiçkimsenin anadilini konuşmasına sözüm yok ama, bdpnin istediği anadilde eğitim demek, özerklik demek, bu ülkenin parçalanması demektir. koskoca osmanlı 100 yıl içinde hristiyan vatandaşlarını, sonraki 10 senede de müslüman vatandaşlarını kaybedip battı. özerklik, parçalanmanın ilk ve en önemli adımıdır. pkk ve kardeşi bdp özerklik istemiyor mu?

romantikliğe gerek yok teröristler ittir, işledikleri cinayetlerin hesabını vermelidir. pusuya düşürülüp kahpece şehid edilen, mehmetçiklerin, polislerin, silahsız öğretmenlerin-kamu personelinin,yakılan öğrencilerin,kundaktaki bebeklerin hesabını birileri vermelidir.

bu ülkede fakir olan ve ezilen sadece kürtler değildir.türkler, araplar, boşnaklar, lazlar, çerkezler de vardır. ama bunlardan kimsenin, terör örgütü kurup komşusunu vurduğunu görmedim.

günahkar bir sünni olan ben söylüyorum,benden çok daha "insan" olan aleviler ne acılar çekti. onlar niye silaha sarılmadı? bu ülkenin sorunu "kürt sorunu" değildir. tarih bilmemektir, cahilliktir, fakirliktir, adaletsizliktir...

pkk, asalanın bayrağinı devr alan kalleş bir terör örgütüdür. uyuşturucu ve kaçakçılıktan nemalanır. garibanlarını dağa çıkarır*, ölümlerini ve öldürdüğü vatandaşları umursamaz. feodaliteye karşı olduğunu söyler ama zenginleri feodal toprak ağalarıdır.

pkk, dış ülkelerin taşeronudur. apo denen it, kaypak ve korkaktır. yakalandığında ölüm korkusuyla*, "benim annem de türktü. ben devlete hizmet etmeye hazırım" der.

tehlike geçtikten sonra,şeyine göre imam bulan cemaat misali şımarır.*içerden* ülke yönetmeye çalışır.

böyle "akil adamlar"*, bu tipleri aklamaya çalışır*

çok kafa siktiğimin farkındayım ama bu konuda çok doluyum. terör örgütlerinin ****vb. şehid ettiği vatandaşlar türk ya da müslümansa, pek insancıl! dünya kamuoyu gıkını çıkarmaz ama devlet** vatandaşını korumak için terörist öldürünce, teröristler insan olur ve olmayan hakları aranır. iki yüzlü tipini siktiklerim.

konuyu bir hikaye ile bağlıyorum;

bundan yaklaşık 100-150 sene önce, başlayan "ermeni sorunu"*,2. abdülhamit zamanında iyice başa bela olmuştur. ve öldürülen ermeni komitacıların hesabını sormaya kalkar bir ecnebi diplomat, padişaha hışımla;

- daha ne kadar ermeni* öldüreceksin?
    - siz bu silahları onlara verdikçe ve onlar bu silahlarla vatandaşımı öldürdüğü sürece öldüreceğim.

benziyor değil mi? pkk'nın keleşi ruslardan, mayını alman ve italyanlardan, yiyecek ve yardım malzemesi amerikalılardan vb. gelir. ölen terörist olmadıkça "dünya kamuoyu" gık demez...

dünyada, eskiden de günümüzde de, kullanan ve kullanılanlar vardır.
    mesele dürüstçe, saklamadan, riyakarlık yapmadan, tribünlere oynamadan "adam" olmaktır...
  • "oğlunun resmine bakıp vatan sağolsun diyenlere de anlatsa ya bunları" dedirten yorum.
  • kimsenin hatırlamadığı yorum. türk halkının unutamayacağı hezeyan diye de yorum yapılmış amk. hahaa buna kim inanır. neyse yorum yapan arkadaşı da suçlamıyorum. sadece optimist buluyorum. unutulan yorum diyelim.
hesabın var mı? giriş yap