• ... jim morrison'in bir sozuydu, yanilmiyorsam* soyleydi:

"i woke up this morning and got myself a beer
    well, the future is uncertain and the end is always near"

(bkz: helal olsun kiyak adammissin)
  • bir önceki gece içkiyi fazla kaçırıp akşamdan kalma durumu söz konusu olmuşsa, çivi çiviyi söker söylemine inanmak...
  • gune guzel*baslamak
  • yıllar önce bir sabah uyanıp dolabı açtığımda, içecek soğuk bir şey bulamamam üzerine dolabın kapak kısmındaki bölümde içilmeyi bekleyen bira gözüme ilişti. dur lan şunu içeyim dedim. biraz serinlik istediğimden dolayı 2 3 yudumda bitirdim hızlı hızlı. sonraki 1 saat o kadar tatlı geçti ki gerçekten çok eğlendim. başka bira da yoktu. zaten o bir biranın hafif mayhoşluğu ve serinliği beni istediğim mutluluğa eriştirmişti. kendisini buradan selamlıyorum. teşekkürler.
  • trakya kökenliysen normal sayılacak bir davranış.
  • kahvaltıda bira içmekten ziyade direkt kahvaltının bira olması durumudur. öğlen haftasonu uyanıyorsunuz, başlıyorsunuz birayı içmeye, 8 şişe falan gidiyor uyandığınız öğle saatinden akşama kadar... haliyle acıkıyorsunuz. gidiyorsunuz dürümcüden bir şeyler söylüyorsunuz. bir ciğer bir de adana dürüm... yiyorsunuz. sonra canınız maden suyu falan istiyor, meyveli olanlardan ama. beypazarı maden suyunun her meyveli çeşidinden birer tane alıyorsunuz. yaklaşık bir saatte de onları içiyorsunuz. sonra da bilgisayarda biraz daha oyalanıp sızıp kalıyorsunuz...

özetle bir kahvaltı tercihi olarak bira huzur verir.
  • kahvaltıda içilen bira sanıldığının aksine normal bir bira değil,almanya ve belçika gibi yüzlerce bira türü üreten ülkelerde sabah içmeye uygun,düşük alkollü,gazı az,içimi yumuşak olan biralardır.efes bu biralardan üretse benimde sabahları severek yapacağım bir eylemdir.
  • almanyanin bavyera bolgesine ozgu bir gelenektir. daha cok sekerli ve meyvali biralar tercih edilir.
  • (bkz: abartmak)
  • ertesi gün gidilecek bir yer, yapılacak bir iş yoksa, geceden de içilmişse, zaman zaman tad verebilen eylem, bilhassa arkadaşlar ile beraber kalınıp, hep beraber içilmekte ise.
hesabın var mı? giriş yap