• kalitenin yine kime göre neye göre sorgulamasını yaptırır.

--- spoiler ---
    ssg: kalitesiz yazan yazarları uçuralım.
    ikt : kime göre neye göre?
    ssg: kanzuk.
    --- spoiler ---

ayrıca; (bkz: ssg'nin espri anlayışı).
  • şiddetle desteklediğim soykırım
  • bahsedilen katırların kalitesiz yazarlar olduğunu düşünürsek*, liderden destek almayacak bir mürid faaliyeti.
  • -kalitesiz yazanlari ucurucaz.
    -ya kaliteliler.?!!!
    -onlar zaten kendileri gidiyor..
  • formulleyecek olursak;

(((son entryleri-son oylananlari)- en begenilenleri))+bu hafta dikkat cekenleri)))*basucu eserleri / zamanin otesindekileri <= 40 ise ucurulsun. eyvah yanlis formul yazdim. tamam sevgili mod'lar sakin olun. şaka yapmak istemistim. haaayiiiiiiiir...
  • ilginç olduğu kadar, düşünce özgürlüğü ile de örtüşmeyecek uygulama.

şimdi zamanında üstadın biri demiş ki eğer bir cahil çıkar "dünya yuvarlak değildir, karedir." gibi yanlış olduğu çok belli bir konuda dahi bir iddia da bulunursa o kişinin konuşmasını yine de engellemeyiniz. zira belki onun bile gelişim sürecine katkısı olabilir. şimdi bir yanda saçma yazı yazan ben dahil yazarlar olabilir. fakat bu yazarlara cevap vermek isteyen ve bu konuda araştırma yapıp o yanlışı düzeltmek için çok kaliteli entryler yazacak arkadaşlar da olabilir. doğanın kanunu biraz da bu etkiye tepki gibi. bir kere bu durumun önüne geçilmiş olacak bu uygulama ile.

ikincisi bir kere sansür uygulanmaya başlanırsa bunun sonu nereye gidecek? şu an yazarlar format ve hukuk süzgecinden zaten geçiyor. bunun dışında konulacak her türlü süzgeç özgürlüğe vurulan bir darbedir. bir toplum gelişmek istiyorsa önce düşünce özgürlüğüne önem verecek. belki ilk başta bir kargaşa bir ne oluyor havası olacak ama iş zamanla rayına oturacak. dikta ile gelen sözde gelişim hiçbir zaman kalıcı olamaz, zira insanlar bir süre sonra rol yapmaktan sıkılırlar. diyeceğim o ki sözler insanları yaralamaz ve onlara zarar vermezler, böyle bir güçleri yoktur, o yüzden mümkün olduğu müddetçe onlara izin veriniz..
  • bir başlığın veya entry'nin kalitesizliği konusunda aslında bir çok kişi hemfikir olabiliyor ki; hep bir ağızdan "trol" diye bağırılıyor. alın size kalite kriteri.
    forum tadı veren entryler kalitesizdir ve çöptür.
  • nereye kalitesiz yazan yazarların uçurulacağını merak ettiğim kampanya.

misal ben şimdi buraya kalitesiz yazdım. uçurulacak mıyım?
hesabın var mı? giriş yap