• lübnan'ın fişini çekmekle tehdit edince hükümetle ters düşmüşler.
    https://www.bloomberg.com/…ff-lebanon-s-power-boats
  • bugün işgörüşmesine gitme şerefine nail olduğum holding. gitmekle gitmemek arasında kaldığım ve kağıthanenin ortasında siktiriboktan bir holding beklerken birden kendimi koç müzesinde hissettiğim mekandır.
  • patronlar çok vizyoner adamlardır, sanata önem veren, lüks ve şaşa düşkünü olmayan insanlardır, büyük bi servete (gerçekten çok büyük) hükmediyor olmalarına rağmen, yüzlerinin pek görünmemesi, bilinmemeleri mütevaziliklerindendir

aynı zamanda hayırsever kişiliklerdir

2 kardeş, aralarında iş bölümü yapmışlardır

yukarıda sermayesinin rengini merak ediyorum diyen olmuş; rengi yoktur, yani bildiğiniz kerameti kendinden menkul, kendiliğinden bugünlere gelmiş, girişimci, atılımcı, vizyoner insanlardır. devletin zengin ettiği yiyici takımla karıştırmayın

ve artık o kadar büyüklerdir ki devlet erkanı ile mecburen dialogları olmaktadır, ve ayrıca yaptıkları iş bildiğiniz devletlere gemi üzerinden elektrik satmak olduğundan, yani müşterileri devletler olduğundan, elbette türkiye cumhuriyeti devleti ile de dialogları vardır, olmalıdır,

neticede adamın pakistan'la 800 milyon dolarlık alacak davası olmuş düşünsene, vermiyorum bas git dese naapıcan, sarıyer adliyesinde icra davası mı açıcan ? tabi ki dış işlerini, hatta cumhurbaşkanlığını devreye sokacaksın
  • pakistan tarafından rehin tutulan gemisi için açtığı davayı kazanmış firma. pakistan devleti 800 milyon dolar tazminata mahkum edilmiş.

http://www.google.com.tr/…6hxsgjqz1mkb0zemg&ampcf=1
  • iskenderun limanı'na çektikleri rauf bey gemisini depremde yıkılan antakya'daki osman ötken anadolu lisesi'ne tahsis etmişler ve 470 öğrenci yıl boyu bu gemide konaklayıp eğitim görecekmiş.
    tık
  • bir önceki yazımda neden böyle güzel şirketlerimiz borsaya açılmıyor filan diye yazmıştım da cevabı almış gibi oldum. şirket küba'da ciddi anlaşmalar yapmış ki borsaya kote bir şirket olsaydı böyle abd'nin kara listesindeki, ambargo altındaki ülkeler ile iş yapmak mümkün olmazdı muhtemelen. şirketin yeni bir iş alabilmesi çok güzel ama bence tehlikeli sularda yüzüyorlar. (bkz: karayipler)

görünüşe göre küba'ya servis sağlayan 4 adet gemisi amerikan medyasının ilgisini çekmiş. video küba'ya 60 yıldır uygulanan abd ambargosu malum, ben bu şirkette çalışıyor olsam avrupa'ya adım atarken 10 defa düşünürüm, amerika'nın ise adını bile anmam. zira amerika adamı en beklemediği anda ensesinden tutar alır...
  • yüzer santral projesiyle çok enteresan bir yatırım alanı oluşturan holdingdir aynı zamanda.

http://www.dunya.com/…tral-daha-yapiyor-185254h.htm
  • eski calisani olarak uzak durulmasi gereken firma.
    davulun sesi uzaktan hos gelir.
    pakistan ile olan anlasmalarinda bir pakistanli arkadasimdan duydugum kadariyla 0.3 cent olan elektrigi 11 $ satmislar. pakistan tazminat davasindan kazanildigi dusunulen parayi hicbir zaman vermeyecek dedi ayni arkadasim.
  • adını, sanını ve gemilerini ilk kez bugün duyduğum firma. harika bir insiyatif, gurur duydum.

smithsonian ve discovery gibi belgeselcilere de konu olmuşlar:
    quest tv
    smithsonian
    how do they do it?
  • sermayesinin rengi tarafımca merak edilen.
hesabın var mı? giriş yap