• tanitimi spotify'a dusmus, tanitimda duyabildigim kadariyla tansu bicer, tulin ozen ve sehsuvar aktas'in seslendirdigi radyo tiyatromsu podcast.

6 bolum surecekmis. evlere tikildigimiz bu gunlerde bir karantina distopyasi dinlemek degisik olur gibi geldi.

linki de soyle birakayim;
    https://open.spotify.com/…si=8r7-rwbws-o85n2irosl4a
  • türkiye’nin ilk fiction podcast’i olarak geliyor. senaryo özge satman b. imzalı imiş.
    bekliyoruz.
  • türkiyenin bilim-kurgu podcast’i.
    görsellikte sinemada yapamadıklarımızı, podcast ile başarabildik.
    yapay zekalı bir dünya, ötekleştirilmişler...
    gettolaşma ile insanların puanı düşükse atıldıkları karanlık bölge var.

sponsorluklarına bakıldığında işin cesameti ortaya çıkıyor.
  • tülin özen ve tansu biçer'in başrollerde olduğu podcast dizili radyo tiyatrosu. beğenildi. not edildi. ilk eli yüzü düzgün bilimkurgumuz podcastten geldi, olsundu.
  • beklediğimden çok daha özgün, sürükleyici ve prodüksiyon olarak eli yüzü düzgün çıkan podcast tiyatrosu. spotify'da altı bölümün henüz ilk dördü yayınlanmış durumda. devamını merakla bekliyorum.
  • sürükleyici ve hoş. hikayenin içinde geçen "yougram, q kayıtları" vs gibi terimlere alıştıktan sonra dinlemesi güzel ütopik bir dünyanın anlatıldığı bir podcast.

an itibari ile, ismini yaz'ın (tülin özen) hamamböceğine verdiği isimden alan, "osman" isimli bölümü dinledim. yarın yeni bölümü dinlerim artık.

ağızlarına sağlık.

--- spoiler ---

iyiydi güzeldi de, ne bileyim, sonu nedense karanlık bir sonuç ile bitsin isterdim. bilim kurgularımız bile romantik ve ponçik. neyse, ellerine ve ağızlarına sağlık yine de.
    --- spoiler ---
  • sondan 1 önceki bölüm "en büyük değer" de ortamlara düşmüş.
  • bayildim! cok begendim! ilk defa boyle bir podcast dizisi dinledim ve gercekten cok sevdim. dizinin 4. bolumu yayinlandiginda fularsiz entellik podcastinden haberim oldu. bir oturusta 4 bolumu de dinledim. sonraki 2 bolumun gelmesini ise iple cektim. boyle bilim kurgu tarzi yapimlarin podcast formatinda yapilmasi oldukca hesapli oluyor. o yuzden daha fazla bu sekilde dizi olmasini umit ediyorum. hayal gucunuze kuvvet!

bu tarz onerebileceginiz baska turkce veya ingilizce podcast dizisi varsa yesillendirirseniz mutesekkir olurum efenim.
  • oooo nevşin mengü'nün de sesini duyduk :)
hesabın var mı? giriş yap