• iş ilanlarının, eleman aramanın bayağı şekil değiştirdiğini bize göstermiş ilandır.
    bu hayatı bu şehri terk edip, kayalık dağların üzerinde yaşama isteği doğdu içimde.

(bkz: hayattan ve her şeyden bir anda soğutan şeyler)
  • excel ve outlook ile aşk yaşaması beklenen elemanın arandığı ilandır. i <3 office
  • finans sorumlusu ve yönetim asistanının gideri olan firmadır. ilanı patronun 9 yaşındaki yeğeni vermiş.
  • ilana başvuru yapan arkadaşımın önyazısı :

"
    * dmc, lokal acenta nedir bilmiyorum
    * excel'de formül nedir üniversitede aldığım derslerden hatırlarım, geliştiririm.
    * outlook'ta mail yazarken ek'tedir diyip, eki unutmam. kesinlikle kaçırmam.
    * cc nedir, kime nedir hiç bilmiyorum. ilk defa burada okudum, google'a yazdım hep allah falan çıktı, alakası yoktur dedim, kurcalamadım, kapadım.
    * reply all'ı unutmam.
    * yakışıklıyım, fiyakalıyım, bakımlıyım ondan hiç süpheniz olmasın. kalbim temiz güzel insanım. boyum 187, diksiyonum düzgün. ukala değilim. insanlar söylüyor yakışıklı olduğumu. instagram: onureskiavci
    * web sitemizdeki ekibin arasına kendimi kolayca sıvıştmayı bırak, bütün firmaya sıvışırım. canlılarla ilişkilerim iyidir.
    * ı need better job and more earning for get marry and better future
    * eğlenceli, sosyal, akıllı, fırlama. tam karşında ;)
    * incentive turizmi bilmem. işe başlarsam öğrenirim. şimdiki işimi de işe başlayınca öğrendim. okuduğum bölümlerle de alakasız. biraz zordur dediler, baktılar iyiyim, 4. gün koydular önüme işi.

* görev alma, teklif hazırlama, takip etme,çözüm üretme, koşturma, excel ve outlook ile aşk yaşama. hiç problem değil, hepsini hallederim. diğer adım aşk.
    * pozisyon seviyesi uygundur. hep yönetici olmak istemişimdir. uzman yardımcısı olursam ordan yürürüm yavaş yavaş.
    * askerliği bedelli yapacağım onu bekliyorum. tecil bitene kadar gelmeme, yaşa vurmama durumunda bedelli gelene kadar kaçarım, yarı yolda bırakmam sizi merak etmeyin.

** işimden vakit ayırıp bunları yazdım. kabul olmasa bile en azından teşekkür baabında, birinci ağızdan, klişe olmayan bir cevap alırsam çok sevinirim. görüşmek dileğiyle. "

ben olsam bu açıksözlülükle alırdım onu işe...
  • aslında hem aşağıdaki bilgiler operasyondan ziyade satış bölümüne proje yönetmeni arayan bir turizm firmasının ilanı. anlaşılan kendileri de terminolojiden bi haber.

çevirisi aşağıdadır:

dmc, lokal acenta nedir bilecek = terminolojiyi bilecek. yani tecrübeli

excel'de formül nedir bilecek = karmaşık fiyat teklifleri, maliyet analizi vs. kar/zarar bilecek muhasebe bilgisi ve mümkünse deneyimi de isteniyor.

•outlook'ta mail yazarken ek'tedir diyip, eki unutmayacak = hafızası kuvvetli seri çalışan

•cc nedir, kime nedir, bilecek •reply all nedir unutmayacak= outlook kullanmayı bilecek.

•yakışıklı, fiyakalı, bakımlı, güzel = marka giyineceksin, kuaför vs. masrafların olacak sen ödeyeceksin.

•web sitemizdeki ekibin arasına kendisini kolayca sıvıştıracak = ciddi rakiplerin var ayak oyunlarına hazır ol.

•ingilizce kesin bilecek, konuşacak filan = ingilizce konuşamayan amatör ingilizce sever aramıyoruz.

•eğlenceli, sosyal, akıllı, fırlama = eğlenceli : sürekli neşeli, güler yüzlü olma zorunluğu, sosyal:her konuda müşteriyle sohbet edebilme becerisi fırlama müşteriye de pabucunu ters giydir, tedarikçiye de..

•incentive turizmi nedir bilen = bu kadar bilgi tecrübeye oranla çok az maaş veriyoruz. prim sistemi var ama primler ne zaman ödenir bilemeyiz. sosyal hakları hafta sonu dinlenmeyi aileni sevgilini ve gerçek sosyal hayatı unut. iş 7 gün 24 saat.

•görev alma = sorumluluk var yetki yok.
    •teklif hazırlama = deli gibi sunum hazırlayacaksın.
    •takip etme = hele bir verdiğin teklifler onaylanmasın.
    •yönetme = her nabza göre şerbet verebilme becerisi
    •excel ve outlook ile aşk yaşama = günde bin beş maile yanıt vereceksin, yüzlerce rapor, fiyat teklifi hazırlayacaksın.
  • yanılgıda olan firmadır.

öyle görünüyor ki ileri derecede sağ beyinli eleman aramaktalar. hareketli, atılgan, sempatik vb.

ancak onlara şöyle bir yardımda bulunmak isterim ki, ileri derecede sağ beyinli çocukları çalıştırmak, elde avucta tutmak zordur.
    sosyal hayatı gelişmiş bu arkadaşların işe geç gelme, başı beladan kurtulmadığı için sık izin alma, unutkanlık ve dikkat dağınıklığı gibi yan etkileri vardır.
    çabuk sıkılırlar, öyle outlook başında saatlerce oturamazlar. exceli de sevmezler.
    sağ beyinli elemanınız varsa, onu yaratıcılık isteyen işlerde, monoton olmayan görevlerde değerlendirip, mesai saatine filan takılmamanızı, ilgili elemanın teklif, sözleşme, randevu gibi evrak işlerini takip etmesi için yanına bir sol beyinli vermenizi öneririm.
    verim alacağınızı garanti ederim.
    eski bir turizmci ve ik'cı.
  • ilanı eksik vermiştir. eklenmesi gereken kısımlar aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

saygılarımla

-yırtık dondan çıkacak gerekirse donu yırtıp çıkacak
    -peçeteden kendi imkanları ile doğacak.
hesabın var mı? giriş yap