• kapısında 1 kilometre kadar bir kuyruk olusur ve bu kuyrukta beklesen gothic makyajli(disco=goth??) hatunlar ve uzun-kısa-sisko-zayif drakulalar dikkatinizi ceker.bakarsiniz.onlarda cektikleri ilginin farkında kırmızı rujlu dudaklarının arasindan sigaradan sararmıs dislerini gosterirler size.
  • pragda bir club. charles köprüsünün girişinde sol taraftadır, orta avrupanın en büyük club ı olduğu iddia edilir.
  • charles bridge'in eski sehir (stare mesto) tarafinda kalan, 5 katli ve her katinda ayri bir muzik calan, praga gidilince bir aksam illa ki gidip gormek gereken mekandir.
    saat 9 - 10 arasinda 50 ck'ya (yaklasik olarak 1.5 euro) girilebilmektedir. saat 10dan sonra 120 ck'ya girilir ki bu da yaklasik 3.5 euro eder. her durumda cok ucuzdur. saat 9 ile 10 arasinda kapisinda bayya bir sira olur ancak esas 12den sonra kilometreye varan sira oldugu iddia edilir ancak gozlerimle goremedim. tavsiyem 9 ile 10 arasinda girip, 5 kata cikip (relax bolumudur, koltuklar vardir oturularak sakin sakin icilebilir) 38 ck'ya (yani yaklasik 1 euro'ya) ceklerin unlu biralari krosovice icerek baslayip saatler ilerledikce asagiya dogru inmek ve her katin tadina biraz bakmaktir. tabi alkol alma oraninin artmasina gore gun sonuna dogru absint ile altin vurus yapilmasi da mumkundur ama tavsiye disidir...
  • prag'da bilmem kaç katlı bir gece klübü.
    charles köprüsünün yanıbaşında.

her katında ayrı tarz bir müzik yapılıyor. ama gözlemlediğim kadarıyla en popüler katlar, ilk kat ve dördüncü kat. gecenin ilerleyen saatlerinde dördüncü kat dolup taşıyor.

avrupa'nın en büyük club'ı ve prag etkisi düşünüldüğünde çok şeyler vaadetse de, herhangi bir numarası yok. gerçekten kötü çalan dj'lere sahip. aslında çalmıyorlarda, sadece cd takıp çıkartıyorlar.

biraz leş bir ortamı var, her yer turist dolu, prag'ın geneli gibi. pub crawl'lardan gelmiş bir sürü sarhoş birleşik krallık vatandaşı var club içinde.
    giriş 120 krona idi galiba.

yolunuz düşerse bi' gidip görün ama tavsiyelerim; (bkz: duplex) (bkz: bombay)
  • özellikle haftasonları kapısında köprünün yarısına kadar uzanan bir kuyruğun bulunduğu bir clubtır kendisi.biraz leş bir ortamı olduğu da doğrudur,zaten o kadar adamı nereye toplasan öyle olur.ama pisliği çıkaranlar da çekler değil,turistlerdir*.hatta ilk gittiğimde kuyrukta beklerken zum halde gelen üç kişiden biri elindeki şişeyle içeriye girmek istemiş,güvenlik* şişeyle içeriye almayınca da şişeyi kırıp güvenliğe dalmıştır,beni de "lan nasıl bir yere geldim ben" diye düşündürmüştür**.
    ayrıca,içkiler pahalı değildir,ancak pipeti parayla satmak gibi fantastik bir uygulamaları vardır*,üstelik satılan pipet bildiğiniz sıradan pipetlerdendir.hatta bu durumu daha da fantastikleştirmek adına bazı katlarda pipet paralıyken bazılarında pipeti bedavaya verirler.
    bir de bununla aynı sırada,birkaç metre ilerisinde lavka adında bir club daha vardır,karlovy lazne kadar büyük olmasa da daha güzeldir kendisi.
  • five story club olarak da geçen prag'daki amele, apaçi ve çingene kaynayan mekan. ne heyecan ile gidip, hayal kırıklığına uğrayıp çıktığımız yerdir kendisi. bir kızın etrafında en az 4-5 erkek çember oluşturmuş şekildeydi. türkiye'deki damsız girilmez uygulamasına kızardım ama haklılarmış yani.*
  • kız kaldırma ümitleri ile gidilmemesi gereken mekan. kaldırılmaz demiyorum ama o kadar erkeğin arasında çok şans lazım.
    mekan 12de birden doluyor 12den önce bir numarası yok ve insanlar sabah karşı 4e kadar akın akın gelmeye devam ediyorlar. içkilerin 3-4 euro arasında değişiyor fiyatları, ucuz gibi gözüküyor ama dışarısına göre pahalı, dışarda güzel bir yerde 11e 12ye kadar oturup sonra buraya gelmekte fayda var.
  • saçma sapan bir mekan.
    sap erkek turistlerin yanında sevgilin olup olmamasına aldırış etmeden asılmaya çalıştığı bir yer.
    her katında ayrı tarz olması da pek anlamlı değil zira millet ilk iki katta yoğunlaşıyor.
    ıce pub'a girmedik gerçi, gereksiz geldi o esnada. pek eğlendiğimi söyleyemiyorum bu mekanda.
    prag'da çok daha eğlenilebilecek mekanlar varken tercih edilmemeli.
  • şanına uyup gittiğinizde hayal kırıklığına uğratacak mekan o kadar sıra bekleyip, o kadar giriş parası ödüyorsun*onu ödedin bir de içeride buz bar var diyorlar oraya girişe de bir miktae bayılıp buz barda -18 derecede, buzdan bardağın içinde vodka portakal suyu içip diğer katlarda ne var diye bakıyorsun ama o kafadan sonra bile olmuyor azizim. gitmeyin, yapmayın, etmeyin. yanında karlovy lazne var karşısında night gym* var oralara gidin. hem ucuz hem daha güzel.
  • müzikleri sıkıcının aksine tamamen eğlencelidir. 5 kat vardır ve her katta ayrı konseptte müzik çalınır. katların birinde 80'ler, birinde pop, birinde techno, birinde r&b çalınır. pistleri küçüktür ama her ülkeden insanla tanışabileceğiniz bir mekandır. baya kalabalıktır, çeke rastlamanız kolay değildir. ayrıca garsonlar zoraki bahşiş almaktadır mesela 8 liralık içkiye 10 lira verdiniz 2 lirasını da cebe atar bu da benim olsun der o yüzden öyle durumlarda para üstü sakın beklemeyin.
hesabın var mı? giriş yap