• kısıtlama yüzünden tam yazamadım. tamamı, " karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor" olacaktır.

recep tayyip erdoğan sözüdür.

ilk önce , "sultanbeyli’de ne kadar oy aldınız? oysa oraya ne kadar hizmet yapıldı. ama onlar yüzde 15 oy aldılar. sultanbeyli’ye o kadar hizmet yaptın, kürtler ne yaptı, o kadar oy çıktı oraya" diyerek dem vurdu.

ardından yaptıkları hizmetleri sayıp, " mideye değil artık buraya (kafasını işaret ederek) bakacağız. herkesin midesini doyurduk, ama neticede durum böyle. karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor" sözlerini sarf etti. kaynak
  • önceliğiniz karınları değil, kafaların içini doldurmak olsaydı, işte o zaman insanlar ekrem imamoğlu yerine sizi desteklerdi; ancak bu kafayla tarihin tozlu raflarında çürümeye mahkumsunuz. fazla değil, şurada 2-3 yılınız kaldı, sonra her siyasi parti gibi unutulacaksınız.
  • “siz yardım edilmiş yoksullar istiyorsunuz, biz ise ortadan kaldırılmış yoksulluk..”
    victor hugo
  • bu adamın gerçekten sınırı yok. surekli çıtayı arştan arşa gezdiriyor.

t: reyisi oldugu halde kendisine oy vermeyen güruhuna serzenişte bulunan bir insanin feryadı.
  • bir diğer versiyonu için;

(bkz: karnını doyuruyorsunuz yine de vermiyor)
  • (bkz: faşo ağa)

al bu cümleleri kibar feyzo filmine koy, sırıtmaz.
  • efendiniz karnınızı doyuruyor pis köleler hala isyan hala nankörlük (!)

(bkz: ortaçağ türkiyesi)
  • kimse gelip de 'karnımı doyurup her ihtiyacımı karşılamadı' amk. surilerden bahsediyor olabilir.
    bunların çevresinde 3-5 kişi var, ülkeyi onlardan ibaret sanıyorlar.
    (bkz: gençlik seçim istiyor)
    (bkz: halkım bana seçim istediğini söylüyor)
    ulan o 'halkın' içinde ben yok muyum?
    98'den beri istanbuldayım. taksim, kadıköy, beşiktaş, beyoğlu, eminönü, gibi semtlerde dolanırım, bu zamana kadar 1 tane anketçi durdurup da yandaş ya da muhalif sorular sormadı (istatistik dışıyım). yani demem o ki benim haberim bile olmadan ben cumhurbaşkanına gidip 'seçim istiyorum' demişim.
    yalancının anasını siksinler mi?
  • şalvar davası filmindeki maho ağa gibi. bir de halkın diğer ihtiyaçlarına hitap etmeyi dene reis. zira millet abazalıktan kırılıyor.
  • "midyeci de soylemistir" lafini anlamam biraz zaman aldi, ogrenin lan artik hangi de ayrisik hangisi bitisik yazilir.

ben de "hangi midyeci bu rte gibi racon kesiyor" diyorum...
hesabın var mı? giriş yap