şükela:  tümü | bugün
 • bir tanıdığımın başına gelen çakallık dolu bir olay. insanın en güvendiği yere bile dikkat etmesi gerektiğini hatırlatan üzücü olay. kandırılmaya çalışılan arkadaşın ağzından aynen aktarıyorum;

  --- spoiler ---
  çok uzatmadan(elimden geldiğince) peugeot kahyaoğulları otomotiv'in bizi nasıl zor durumda bıraktığını, annem'in adına "sahte" imza attıklarını ve aldıkları parayı insanları oyalayarak tekrar nasıl almaya çalıştıklarını yazacağım. bu gibi durumlar umarım size de örnek olur ve gaflete düşmezsiniz.

  28/07/2017 tarihinde kahyaoğulları otomotiv peugeot bayii'sinden (izmir 10. icra dairesi) evimize icra kağıdı geldi. icra kağıdında mart 2016'da 588tl'lik boya işçiliği yapıldığı ve bu borcun ödenmediği (araba hem sigortalı hem kaskolu bu arada), bu borcun 7 gün içinde ödenmesi ya da itiraz edilmesi, aksi halde borcu kabul ettiğimiz yazıyor. yıllardır tüm araba ve evlerin bakım, sigorta, kasko, dask vs. gibi işlemlerini bu belirttiğim peugeot kahyaoğulları otomotiv ile yürütüyoruz. (kendilerinin ayrıca sigorta-kasko şirketleri de var.) bu zamana kadar kendilerine tek kuruş borç yapmamış olmakla beraber 3000-4000'den fazla azımsanmayacak meblağı her sene kendilerine bu saydığım bakım sigorta kasko vs. gibi işler için ödüyoruz zaten yıllardır.

  işin özeti şudur. 2016 mart ayında yapılan bir boya işçiliği var. bu boya işçiliği kaskodan ödendiği takdirde bir sonraki sene prim yüksek çıkıyor herkesin malumu. fakat biz bunu gözardı ederek boya işçiliğini kaskodan yaptırdık. (yani biz böyle biliyorduk.) olay burada patlak veriyor. annem adına ak sigorta'ya yazılan bir kağıt var "kaskomdan yapılmasından vazgeçtim dosyam kapatılsın." şeklinde.belge altında annem'in ismi ve bir adet imza. imza tamamen sahte hangi belgeden karşılaştırırlarsa karşılaştırsınlar. öncelikle bu kağıt elimize geçti bizim, bakıyoruz bizim kağıttan hiç haberimiz yok. çünkü biz geçen sene kaskoyu yenilerken yüksek primden yeniledik yani kaskomuz bozulmuştu. kaskomuz bu ödeme yüzünden bozulduğu için hem yüksek ödeme yapıyoruz hem bu para bizden sahte imza ile tahsil edilmeye çalışılıyor. sonra daha derin araştırıp sigorta şirketine ulaşıyoruz. ak sigorta'nın bu numaralı dosyada ödemeyi yaptığını öğreniyoruz.belge yani kahyaoğulları otomotiv peugeot, ak sigorta'dan tahsil ettiği parayı sahte imza ile bizden tekrar tahsil etmeye çalışıyor.

  kendileriyle neredeyse 13 yıldır alışveriş halinde olduğumuz için günlerdir ulaşmaya çalıştık. yok abi halledicez, yok abla biz siz olduğunuzu bilsek yollar mıydık şeklinde. en son avukatlarını aradığımızda bu parayı ödemek zorundasınız dediklerinde anladık ki 7 günlük süreyi doldurmaya çalışıyorlarmış. çünkü 7 gün sonunda itiraz etmediğinizde icra kağıdını kabul etmiş sayılıyormuşsunuz. demem odur ki biz önce inandık. başınıza icra kağıdı gelirse ilk yapacağınız iş itiraz etmek olsun.

  öncelikle bunun sebebini bilmiyordum fakat araştırmamızda bu oto bayii'nin hali hazırda bir sürü davası olduğunu ve çalışanlarından çıkan/çıkarılanlar olduğunu öğrendik. kendi içlerindeki yolsuzluk davalarına müşteriyi de çekmeye çalışıyorlar.

  burdan herhangi bir peugeot yetkilisi de okursa eğer, çalıştıkları bu firma kendi müşterilerini iç problemlerine dahil etmekle kalmayıp üstüne dolandırmaya, hatta paralarını gasp etmeye çalışıyor. aynı zamanda bunu temsilcisi oldukları sigorta şirketleriyle ( ak sigorta yetkilileri de bu duruma uyanır sanırım ) yapıyorlar.
  --- spoiler ---
 • çok ciddi iddialar içeren rezalet başlığı.

  bayağı nitelikli dolandırıcılık, evrakta sahtecilik durumları var.

  üstelik hakkında iddialar olan tarafın peugeot, ak sigorta gibi sıfatları var.

  bu iki firmanın isimlerinin geçtiği bu olaya müdahil olup, iddialar sahihse muhataplarının burnundan getireceğinden eminim.
 • utanacaklarini bilsen yuzlerine tukurursun, ama utanma mi kaldi, hak mi kaldi hukuk mu kaldi ? modern bir ulkede kendi ic rezaleti duyulmasin diye boyle bir borc varsa bile sirketler uzerini orter, bizde vatandasa bindirme pesinde, buyuk rezalet !!!