• başlık yerim dar demeseydi tamamı '' kizlar ve erkekler birarada kalinca kaybeden kizlar oluyor '' olacaktı.

vajinadan utanan bir bülent arınç cümlesi daha

--- spoiler ---

öyle insanlar vardır ki...'
    öyle insanlar vardır ki kızının bir başka yabancı erkekle, nikahlı olmadığı halde bile birarada aynı evde karı koca gibi yaşamasında hiçbir sakınca görmeyebilir. ben buraya gelirken bir program izledim, sokakta röportaj yaptılar, gencecik bir kız, biraz da mahcubiyetle 'ateşle barut bir arada olur mu ' dedi.
    --- spoiler ---

kaynak

sevgili arınç'a sormak isterim ;
    neyi kaybediyoruz ?
    onurumuzu ?
    namusumuzu ?
    kızlık zarımızı ?
    nedir seni endişelendiren ?
    kaybeden neden bir kadın oluyor da erkek olmuyor ?
  • 2013 yılında cinselliği hala kazanan-kaybeden ilişkisi olarak gören zihniyetin en açık itirafı. şaşırmamak lazım tecavüzlerde falan da tecavüzcüye kızmıyor bunlar, çünkü o "kazanmış", sadece tecavüz edilene üzülüyorlar "kaybettiği" için.
  • cağnım ülkemin ne hale geldiğinin bir göstergesi daha.

ben öğrenciyken hiç erkek arkadaşımla aynı evde kalmadım. ama bir ara en yakın kız arkadaşım ve sınıfta en yakın olduğumuz erkek bir arkadaşımızla üçümüz eve çıkmaya niyetlendik. zira ev bulamıyorduk onun evi de uygundu ama sonra neden hatırlamıyorum yapmadık bunu. yapsak ne olurdu diye düşünüyorum. bi bok olmazdı ulan, aslında olurdu belki adamın akışkanlar mekaniği dersine kafası çalışıyordu belki beni de çalıştırıp yaz okuluna kalmama engel olabilirdi.

iki tane kız arkadaşım oldu erkek arkadaşları ile birlikte yaşayan. biri eski ev arkadaşımdı alt katımızdaki daireyi tuttular. gayet güzel sorunsuz şekilde okulu bitirdiler. iki üç yıl sonra da evlendiler. şimdi bir bebekleri var. çok da mutlular.
    diğeri üst sınıfımızdan bir kızdı. 3 sene boyunca erkek arkadaşı ile birlikte yaşadı. okulun bitmesine çok az bir zaman kala ilişkileri bitti. erkek evden ayrıldı, geçenlerde de evlendi. kız ise başka bir adama aşık oldu, üç dört yıldır birlikteler ve birlikte oturacakları bir ev satın aldılar. teslim aldıklarında da evlenecekler.

şimdi bakıyorum dördüne de, kaybeden göremiyorum. kim neyi kaybetmiş alayamıyorum. insanlar hayatlarını yaşamaya devam ediyor. insanlara giren çıkan neyse artık, onların derdi elalemi geriyor.
  • ancak senin camianda senin kızın olur o diyebileceğim bir ifadedir bu. zira hayatta sahip olduğu tek şey bekareti olduğundan.. ona sahip olmak için bir şey yapmamış olması da ayrı tartışma konusu, kadın olarak doğmak yeterli.
  • kadını mal olarak gören, kendi kararlarını kendisinin veremeyeceğini düşünüp, aklı sıra koruma altına almaya kalkan yobaz zihniyetin ürettiği cümle. kızlar bu durumdan bir şekilde zarar görüyorsa erkekleri eğiteceksin arkadaş! bunu diyen aklıevvel yarın öbürgün de "kadınlar işyerinde tacize uğruyor, kadınlar çalışmasın", "kızlar ve erkekler birlikte eğitim görmesin" demeye başlar, hiç de uzak görünmüyor; adamlardaki kafa bu çünkü.

kafayı dizilerle bozacak seviyedeki adamlardan ne beklenir zaten amk.
  • türkçesi: kadın maldır, kullanılmış malın değeri düşer.

ikinci bir yorumu var mı bu sözlerin?
  • erkekler ile arkadaşlık kurup yakınlaşarak, her gördüğü insanı yaftalayan yobaz taliplerini kaybedeceği doğrudur.
  • haklı söylemdir. bulaşığı kızlara yıkatırlar, kahvaltıyı da kızlara hazırlatırlar. hizmetçi miyiz oğlum biz.
    diren kuku
  • kızlık zarımın koruyucu melekleri; kendi rızamla ederi karşılığında bozdurursam darılıyorsunuz ama biri bana tecavüz ederse rızamı gerekçe gösterip neredeyse yırtabiliyor.
    tam çözemedim sizin kafa algoritmasını.
    öptüm.
  • yabancı müdürümün sabah gazeteyi okuyup kahkahalar atmasına sebep olan talihsiz laflar bütünü. ne yazık ki her geçen gün boynumu eğmeye devam ediyor büyüklerimiz, onlar gibi bitirelim cümleyi: hayırlı olsun!
hesabın var mı? giriş yap