şükela:  tümü | bugün
1639 entry daha
 • umut yok. andy dufresne "umut iyi şeydir, belki de en iyi şey ve iyi şeyler asla ölmez." sözünü çok seviyordun. andy yalan söylemiş. umut iyi bir şey değildir. belki de en kötü şeydir. o seni sevmiyor. kimsenin o'nu senin sevdiğin kadar sevemeyeceğini de bilmiyor. unutacaksın. öyle bir unutmalısın ki utanmalısın hatırlayınca. unutmak zorundasın. sen dünkü habersin salazar. umutsuz vakasın.
 • -güçlü olmamak için hiçbir sebebin yok. silkelen ve kendine gel.
  -6 ay önce neysen şu an da osun. sadece 6 ay önce kalbin 4 odacıklıydı, şu an 3. ama hala nefes alabiliyorsun. şükret.
  -nefes alabiliyorsan hala hayattasın demektir. kıymetini bil. yaşamanın değerini anla. güzel şey çünkü. geleceğine odaklan, bugüne değil.
  -umut etme. umut ettikçe en dibe çakılırsın.
  -pişman olmaktan da kork. keşke yapmasaydım de bazen, hatta umarım bir daha yapmam de. kork pişman olmaktan. onun verdiği güçle ayakta duracaksın.
  -yaşadıklarından bir ders çıkar. kendini vereceğin tek şey lanet olası calculus ve fizik olsun.
  -müzik dinleme. dinledikçe hayaller alır götürür seni. sadece balkona çıkıp hava al ve komik videolar izle, bulunduğun ana tutunmanı sağlayacak şeyler onlar.
  -üzgün ve aynı zamanda gripsen; ay kafam dağılsın biraz dışarıya çıkıp dolaşayım deme. bu seni sadece daha kötü yapar ve yataktan kalkamaz duruma gelirsin. bunu bugün gördün ve tekrar yataktasın. bir süre daha böyle kalmamak için hemen toparlan.
  -kalbinin seni ele geçirmesine izin verdiğin an, tekrar üzülmeye mahkumsun. bunu anla. artık kalp yok. mantığınla ilerlemek zorundasın.
  -bundan sonra depresif olup, hayatını bitirebilirsin. seçim senin. ama sonuçlarına da sen katlanmak zorunda kalacaksın. kafandaki hedef için bundan vazgeçeceksin.
 • hani şu bitmeyen işler biter mi dersin ¿