• son 8-9 aylık süreçte kullandığım sigara. içimi çok rahat ve tütün sertliği tam ayarında olup boğaz şişiren sigaralardan kesinlikle değildir. bu sigaraya başladıktan bu yana bir kez bile boğazım şişmedi.

kamu spotu: en güzel sigara içilmeyen/olmayan sigaradır.

edit: zamlardan sonra artık içemiyoruz. tütüne geçtik biz de.
  • (bkz: olmazsa olmaz)
  • 10 kağıda içilebilecek en iyi sigara.

yalnız sıkıntı şu ki yağ gibi gidiyor namussuz. günde 2 paketten ayda 600 lira masrafı var bana.

nasıl bırakacağım ben bu boku :(
  • tam bir f/p ürünü. içtikten sonra biraz fazla susatıyor.
    ben, ki beyaz filtre içmem diyen insanım, buna alıştıktan sonra ne içersem boğuyor beni.
    normalde 1-1.5 paket marlboro light içiyordum, bununla neredeyse yarım pakede düştü.

not: içiyorsanız eğer sigaradan sonra kendinizi susuz bırakmayınız. sigarayı başka içeceklerle tüketmeyiniz.
  • yeni sigaram. tabi ilişkimiz şu an için çok taze. bir nevi deneme aşamasındayız kendisiyle.

uzun yıllardır camel white ile düzeyli bir ilişkimiz vardı. günde ortalama 13-15 dal içiyordum.

ancak yakın zamanda camel white yerine daha yumuşak içimli ve koku yapmayan bir sigara arıyordum.

yaklaşık 15 gündür marlboro light yani yeni adıyla marlboro touch kullanıyorum ama aşırı derecede balgam yaptı bende.

şahsen marlboro'ya epey bir şans verdiğimi düşünüyorum. 15 gün boyunca ısrarla başka sigaraya yönelmedim ama baktım ki olacak gibi değil, başka sigara arayışına giriştim.

bir arkadaşımın ısrarı üzerine de kent d-range blue alıp denedim. tabi ince olması sebebiyle başta biraz mesafeli yaklaşmıştım.

ama gerek içiminin yumuşaklığı, gerek fiyatının marlboro'dan 3 lira daha ucuz olması gerekse de ciddi anlamda kokusunun olmayışı bu sigaraya uzun vadede şans verebileceğimi düşündürttü.

göreceğiz bakalım.

not: sigara sağlığa zararlıdır. mümkünse hiç başlanılmamalı, başlanılmışsa bile bırakılmalıdır.

edit: uzun vadede sarmadı ve kendisiyle ayrıldık. sigara güzel olsa da, hem çabuk bitiyordu hem de içimi fazla hafif geldi. ben de bir tık daha doyurucu olan camel slender gray e geçiş yaptım. camel slender gray daha sıkı sarılmış, daha doyurucu ve bir dalı daha uzun süre içebiliyorsunuz. filtresi ise parliament filtresi gibi. beyaz ve içe gömük.
  • bu güzelim sigaranın ya içine ettiler ya da benim dilim bozuldu.
  • ozellikle touch blue’ya gelen zamdan sonra,ekonomik acidan kârli ve yumusak icimli sigara.
  • 1.5 yıldır winston light içisi olarak arkadaş tavsiyesiyle başladığım sigara. aroması içimi falan o kadar hoşuma gitti ki winston’ı bırakmama sebep oldu. tek dezavantajı çok hızlı bitiyor. lakin birkaç gün önce sigara zammı ile 15 lira olmasıyla üzülerek veda edeceğim sigaradır.
  • 3 ağustos 2019 tarihinde gelen son zamlarla birlikte fiyatı 12 tl'den 15 tl'ye fırlamış olan sigara.

gerçi zam değil, zamcıktır o... zam olsa duramazdık.
  • 1 yıldan uzun süredir içtiğim sigaradır net olmamakla birlikte bundan önce marlboro touch içtim yine uzun bir dönem ama nasıl olduysa kent d-range geçtim ve alıştım
    ancak benim de yazarların belirtmesiyle fark ettiğim noktalar oldu şöyle ki
    çabuk bitiyor ve son zamanlarda yumuşak gelmeye başladı iyice bunu bırakırsam neye geçicem bir fikrim yok bu ayarda biraz daha sert bir şey varsa cevap beklerim
hesabın var mı? giriş yap