• sene '93. universite sinavlarina hazirlaniyorum. walkman'imin radyosu, fm 101 frekansina ayarli. "willy van der kerkhoff, turkiye birincisi.. oys'ye kent fm ile hazirlandi... " seklinde bir reklam hayal ediyorum..
  • gümüşsuyundaki apartmanın en tepesindeki harika tesislerinden seyredilen boğaz manzarası eşliğinde yenen çin yemeklerinin tadının kat kat arttığı, dönen muhabbetlerin hala kulaklarda çınladığı, unutulmaz anılara, anonslara ev sahipliği yapmış olan harika istasyon... ilk işim, ilk aşkım, ilk maaşım... gümüşsuyunun anlamı... mete'nin adidasları, burak'ın harika tişörtleri, bilsayın gallagher taklitleri, fasih'in akıllara su katan maceraları, ceydayla yapılan 80ler programı, a1, b2, c4... listeler... *... aha bir de mete+cüneyt ve tabii ki tekila city... *terrorvision... mete+kaan ve kaybedenler klübü, heatherlar, biralar, gelen telefonlar... amanın hele o kemancı partileri... anlata anlata bitmez günler, yayınlar... açık unutulan mikrofonlar... hayatımın en çok özlenen anları...

nüfus sayımı sırasında sokağa çıkma yasağı başlamadan önce elimde izin belgesi ile sabahın dördünde yayın için koşturduğum ve bikaç saat sonra güneşin doğması, havanın hafiften aydınlanmasıyla bilmem kaçıncı kattan boğaz manzarası eşliğinde tek başıma hayatımın en güzel sabahını yaşadığım yer...

doğum günü, doğum günüm... * *
  • turkiye'nin ilk ozel radyosu. 101.1fm frekansindan mp3 yayini yapan bir radyo.

vakti zamaninda http://www.kentfm.com.tr/ adresinden interaktif istek bile mumkundu. telefonu da 212-249-5076 idi.
  • mesut süre'yle rabarba, metehan mert çakır ile arka koltuk ve kemal ayça'nın katılımı ile gönlümüzün tekrardan sultanı olmuş olan radyo kanalı.

24 yıl sonra yeniden*

(bkz: kent fm 101 istanbul)
  • +200.000 imizle geliyoruz... rabarba
  • 90'ların en güzel anılarından biriydi. hala unutamıyorum.
  • 'yeterince yaşarsan zaten ölürsün' buradan kalma bir bozuk frekans.
  • kaybedenler kulubü vasıtasıyla tekrar hatırlanan. özlenen. bu film vesilesiyle tekrar canlanmasını, yayına geçmesini umduğum.
  • 1990'li yillarda turkiye'de radyonun altin cagini tekrar baslatmis (artik second coming mi dersiniz ne dersiniz) radyo istasyonudur kent fm. varoldugu 10 sene (1992-~2002) boyunca istanbul'da yasamis ve radyo dinlemis olmanin bir ayricalik oldugunu biliyorum. (bkz: turkiye'nin ilk ozel ve en guzel radyo istasyonu)
  • televizyon öncesi kuşağının 'radyonun radyo olduğu zamanlar' ifadesinin, 90'lı yılların başındaki rock dinleyicileri için karşılığı radyodur. kent fm'in kent fm olduğu yıllarda, dj'ler anons aralarında bira açardı. çılank diye bir ses duymak, şarkı anonsunun bir parçası gibiydi. artık genç olmamanın güzel yanlarından biridir kent fm ve o yıllara tanıklık etmiş olmak.
hesabın var mı? giriş yap