• 2011 model 1.6 dizel 128 hp olanını kullandığım araç. fiyatını sonuna kadar hakediyor. yalıtımı yeterli. arka süspansiyonlar çok koldan bağlantılı bağımsız. tavsiye ederim.
  • artık bir shooting brake.

türkiye'ye kia cee'd sw yerine getirilmesi gereken araç. zaten ceed sw yüzünden bu araç getirilmiyor sanırsam.
  • yeni modeli (bkz: kia proceed) adıyla güncellenmiştir. artık coupe değil, shooting brake tarzı harika bir tasarımı vardır. arkası (bkz: porsche panamera)’ya benzemekte. fakir panemerası.
  • ed serisi first edition 2008 model siyah renk aldığım araçtır.

ilk izlenimler:
    "bu kapı ne ulan böyle normalin 2 katı büyük ve ağır?"
    turbosu çok güzel ve 1.6 dizel motoru çok performanslı. yakıt olarak 7.1 litre (agresif sürüş).
    epey şık ve spor gözüküyor zira 2008 kia ceed hatchback araçlar niyeyse kime göstersem aşırı eski gözüküyor arka açıdan vb. ancak bu araç ciddi anlamda 2013-2012 gibi duruyor.

benzinli araçtan geçenleri kamyon sürüyormuş gibi hissettirmesine imkan yok, gayet sessiz hatta iç trim sesleri listesinde çoğu araçtan önde.

yol tutuşu ve süspansiyonları aynı fiyat b-c segment tüm araçlara göre epey iyi. arka süspansiyon çok kollu bağımsız. (@artmusic teknik bilgi verdi ona çok teşekkürler, kendisi de 2011 modelini kullanıyormuş.)
    fabrikasyon üst paket olduğundan araç çok boş hissi vermiyor.

ön tampon yere epey yakın daha önce farklı c segment araç kullanıp burnunu sonuna kadar kaldırım üstüne veya metal yer direklerine sokan biriyseniz ben gibi boku yediniz.

iç trim sesi olarak bir ses beni rahatsız etmiyor. kore olduğundan çok korkularım vardı ancak yalıtım iyi sağlanmış. zaten kapıların tank gibi olması da insanı düşündürdü, makul bir zamanda açıp her yerine bakacağım.

iç tasarım olarak beni astra h kasadan sonra aşırı rahatlattı. her yerde bardaklık, ön konsolda bir sürü göz ve çekmece. (o zamanlarda düşünülmüş harita kitapçık koyulabilecek 1 adet göz, güzel tasarlanmış ışıklı küllük ve çakmaklık, usb, aux, ipod, 12v girişi, ön göz günümüz cep telefonları için çokça yeterli, sırasıyla 3 adet 500ml pet şişe alacak bardaklık+epey derin son göz)

astra'da yazdığım şeylerden sahip olduğum tek alan en arka dirseğimin altına gelen gözdü. ve tabi çakmaklık. diğerleri malesef yok.

orjinal teybi inanılmaz güzel ve araçta çok iyi hoparlörler kullanılmış. sanırım proceed e premium hoparlör konuldu ve watt değeri yüksek. normal ceed'de daha farklı hoparlörler mevcut.

en can alıcı noktalardan biri ise araçta 10 adet hava yastığı bulunması.

sorularınız olursa açıkça yazabilirsiniz.
  • temiz bir örneğini satmak istediğim araba.

edit: gece 12'de ilan verdim, ertesi gün sattım.
  • 2021 model shooting brake gt versiyonunu bir ay önce eski mercedesimin yerine aldığım araba. şimdiye kadar 3000km sürdüm. gerçekten çok memnunum. kia proceed gt 2021, 1.6l t-gdi turbo v4 ile geliyor. 201hp olan bu küçük motordan 265nm tork alınmış ve 0-100km/h arasına 7.3 saniyede çıkıyor ve önden çekişli.

görünüşü gerçekten çok şık bir araba. rengi mevcut paketleri falan inanılmaz. ben ful+ful pakatlisini aldım. arabayı görüp de beğenmeyen olmadı şimdiye kadar. zaten spor modunu açtığımda çıkarttığı sesleri duyunca insan sanıyor ki 400 beygirlik araba ve herkes garip garip bakıyor sanki sanarsın egzoz bozuk. tek üzüldüğüm nokta motor. motor 2.0 litre olmalıydı ama 1.6 yetiyor mu? gayet de yetiyor. sürmesi çok eğlenceli bir araba gerçekten.

3 yıl mercedes sürdüm 5 yıl da bu arabayı süreceğim. bakalım neler olacak.
hesabın var mı? giriş yap