• herhalde cumhurbaşkanıni karistirdilar
  • sınavdan bir halt yapamayınca akp’ye yanlamak için dava açan grup. alın size tanım.
  • akp'li gençlermiş.

kısaca yav he deyip geçebilirsiniz.
  • sorun yok gençler.benim de sınava girdiğim sene mod medyan olayları döndü.dönemin cumhurbaşkanı, ben ikna oldum dedi konu kapandı.biz de girdik sınava yaptık bir şeyler.o dönemki ösym başkanı da şimdi hapiste.
  • paragraf sorularında muhtemelen çok başarılı olamadıklarını düşündüğüm arkadaşlardır. eğer okuduklarını anlıyor olsalardı söz konusu protokolde "sivil öğrenciler" olduğunu da görürlerdi ve kaybedecekleri bir dava açmazlardı.

bilmeyenler için yazayım. protokoldeki ifade şu şekilde;
    --- spoiler ---

"misafir öğrenciler": taraflardan herhangi birinin bu protokolün amaçları için diğer tarafın ülkesine gönderdiği mezuniyet öncesi silahlı kuvvetlerin asker veya sivil öğrencilerini ifade eder.
    --- spoiler ---

"asker veya sivil öğrencilerini ifade eder" diye açık açık yazıyor. "asker ve sivil öğrenciler" denmiyor. silahlı kuvvetlerde de sivil öğrenci olamayacağına göre durum ortada.

edit: bir arkadaşımız mesaj attı. kendisinin, askeriyede çalışan sivil personel arkadaşı olduğunu söyledi. ona yazdığım mesajı buraya da yapıştırayım.

"personel demiyor hocam o maddede. personel sözcüğü geçmiyor. öğrenci diyor. sivil personel arkadaşınız, sivil okullarda okuyup daha sonra iş için sınava girip askeriyede işe başlıyor.

öğrenciyken, ileride askeriyeye gireceği belli değil. bu maddede sivil öğrenci yazıyor açık açık."
  • morallerini sikeyim dediğim öğrencilerdir.

zaten torpille atanacaklar gelmişler şov yapıyorlar.
  • katarlıları üniversitelere sınavsız alan iktidara birşey diyemeyip kılıçdaroğluna dava açan akgençlik ilgili sözleşmedeki 4.maddeye bir baksın derim. belki onlarda katarlılardan yer kalırsa sınavsız yerleşirler biryerlere.
  • katarlıara sınavsız tıp fakultesi yalanına demişler ama kendileri yalan olduğunu belirttiği sebepten morallerini bozmuslar. gerçi 1 liralık bir moral bozukluğuymuş çok etkilenmemiş pardon
hesabın var mı? giriş yap