1029 entry daha
  • siz gerçekten isteyip, kararlı olduktan sonra dünyanın en kolay işidir. 9 ayda 34 kilo vermiş biri olarak bunu söylüyorum size.

ayrıca su içsem yarıyor insanı olmayı bir kenara bırakıp kendinize artık o acı doğruları söylemeye başlayın. keza acılar ister istemez kişide edimsel koşullanma yaratıyor.

kolay gelsin. sporunuz bol olsun yoldaşlarım.
  • aldığınız kalori yaktığınız kaloriden düşük olursa gerçekleşecek eylem. özetle tut şu ağzını.
  • en iyi yolu diş tedavisi görmektir. ne kadar kanlı olursa o kadar bereketli kilo verilir.
  • insanın ulan şimdi yiyemiyorum ama yarın tartıda 400 gram eksik çıkacağım ya feda olsun mantığıyla kendini tuttuğu olay.6 ayda 45 kilo vermiş ve bu verdiği kilolarını muhafaza edebilmiş biri olarak rahatlıkla söyleyebiliyorum ki kilolu olmanın en kötü yanı koy vermişlik. görüntüm falan umrumda olmazdı amk, gören beni bir daha mı görecek derdim, ayıplasa kaç yazar derdim ve habire yerdim. ama daha sonra iş sağlığa dayanacak raddelere gelince sikerün diyerek sıvadıydım kolları. sabah kahvaltım ve akşam yemeğim dışında öğün sayılabilecek hiçbir şey yemiyordum. ara öğün diye tabir edilen şeyleri bile çok sınırlı tüketiyordum, sade nesfitten 5-6 parçacık alıyordum ve 1 tam ceviz ile tüketiyordum. kendimi şımarttığım tek şey ise yaz ayında erik oluyordu ve bi akşamda 30-35 tane yiyordum. kışın bunu da yapamıyordum. ama mesela arkadaşlarımla mı çıktım o akşam dürüm yiyorsam ya da pizza falan adını sen koy işte, ertesi 2 gün çok dikkat ederek bunu dengeliyordum. keza eğer içki içiyorduysam ya kilo aldırmada daha masum olanları seçiyordum ya da aldıranlardansa(bira) çok az tüketiyordum.

karar verdikten sonra bunu uygulayıp tartıya çıkınca sonuçlarını almak işin kolay tarafı, zor tarafı ise gerçekten o iradeyi ortaya koyabilmek. pazartesi başlayıp salı akşamına biten kaç diyetim oldu kim bilir.
  • bir yaz günde 3 kilo incir yedigim icin ve sicaktan gozum baska yemek gormedigi icin 3 haftada 6 kilo vermistim. istemsiz olmustu ama ise yaradi, belki sagliksiz olmustur ama incir cok guzeldi bahceden gelirdi yogurt kabinin icinde, oturup yerdim. bu enteyi buraya kilo vermenin aslinda ne kadar zevkli ve eglenceli oldugunu yazmak icin yazdim. taze incir.
  • asansör kullanılmayarak, her yere otomobille gidilmeyerek, bol su içilip siyah zeytin yerine yeşilin, kaşar peynirinin yerine beyaz peynirin tercih edileceği, porsiyonların da çok değil; yüzde 20 kadar küçültülerek sabırlı olunması halinde bir ayda amaca ulaşabilecek eylemdir. çok kasmayın kendinizi.
  • bir hafta içinde 3 kilo vererek başardığım zımbırtı. işin özü kendinden geçiyormuş. kilo vermek için yani bedeninizdeki ağırlıklardan kurtulmak için mutlaka ruhunuza yük olanlardan da kurtulmak gerekiyormuş. ve tabi ki seni gerçekten seven birilerinin olması gerekiyormuş. planladığım gerçekleşirse 'my mad fat diary' halt etmiş olacak. kendi kitabımı yazacağım. öyle klasik onu ye bunu yeme , spor yap, kitabı olmayacak. çünkü bunu bilmeyen yok gibi. kilo vermek kesinlikle en son kapıyı da çaldım dedikten sonra içine düşülen çaresizlikten sonra patlayan enerji ile ilgiliymiş.ha birde çıldırmak şartmış, saçları kazıtmak gibi çılgınca şeyler de yapılmalıymış.
  • uyguladığınız diyete ek olarak 2-3 günde bir akşam yemeği yemeyerek veya yalnızca yoğurtla geçiştirilerek daha hızlı gerçekleştirilecek eylem. ertesi gün sabah kahvaltısına aç mideyle ve iştahla oturmaksa paha biçilemez.
    tabi ne kadar sağlıklıdır o hususta bişey diyemem. günlük kalori ihtiyacınızın tamamını gündüz saatlerinde almanız şart. saat 12.30'da adam gibi öğlen yemeğinizi yiyip, 3 gibi hafif bişeyler atıştırdıktan sonra o günün yemek faslını kapatmak çok da zararlı bir olay olmasa gerek. ertesi gün tartıda ödülü fazlasıyla alıyorsunuz. sevgiler.
  • mutluluk sebebi. mide bulantınız varsa kısa sürede çok kilo kaybetip, mutlu olabilirsiniz.
  • en garantili yöntemlerden biri de kolonoskopidir.
    babamı kolon kanserinden kaybettiğim için 5 senede bir kolonoskopi yaptırırım, iki ay önce yaptırdığım kolonoskopi sayesinde 1 haftada 5 kilo ile rekor kırmış vaziyetteyim. hem kolonoskopiden önceki 3 günlük süreçte doğru düzgün bir şey yiyememeniz, alkol almamanız, hem de ilaçlarla midede barsakta bir gram bok kalmayacak derecede temizlenmeniz sayesinde garantili bir süreçtir.

ondan sonrası geri almamaya bakıyor. ki 2 gün içinde geri almış bulunmaktayım :)
    (umarım ciddiye alan olmaz)
2057 entry daha
hesabın var mı? giriş yap