şükela:  tümü | bugün soru sor
  • zamanında iyisiyle kötüsüyle beraber olursunuz ve ayrılırsınız, sosyal ağlardan engelleşirsiniz, olay burada patlak verir ilk engelleyen siz olduğunuz için dört yıl sonra engeli kaldırıp mesaj yazdığınızda “ne oldu engellemiştin” yanıtı ile karşı karşıya kalırsınız.

ulan vicdansız, yıllarca bunu demek için mi yaşadın, hiç mi bir şey katmadın kendine. sırf mı ekmek yedin, halı döver gibi kafanı mı sopaladı annen. yumurtaya can veren allahım seni tavaya mı kırdı, dört yıldır konuşmadığın aynı evi paylaştığın eski sevdiceğinle girdiğin ilk diyalog bu mu? bir şey söyleyecektim fakat sebepsizce engellendim ve ne olduğunu bile anlamadım. bundan sonra ölümsüzlüğü bulsam bak şey buldum gelsene bir deneyelim demem. yemin ederim dört sene sonra söyleyeceğim şey kursağımda kaldı, sekiz saç telim birden beyazladı. çok önemli değildi ama sorabilsem iyiydi.
  • aklıma iş başvurusunda bulunan bir adamın, başvuruyu inceleyen insan kaynaklarının eski sevgilisi çıkması üzerine itin götüne soktuğu olayı getirmiştir.

bakın böyle kin tadından yenmez.
  • hakedenlere hakettiği tepkiyi verememiş insandır.
  • yazar eski manitayı yoklamış.
    (bkz: uyudun mu)
  • olmamak için çok çaba sarf ettiğim hede.

yıllarca kendimi suçladım boştan yere, aklım başıma ayrılınca geldi. ne kadar gereksiz yere ezdirmişim kendimi, ne saçma, ne utanç verici ne ezik davranmışım sanki karşımdaki tek kadınmış gibi.

ayrıldıktan sonra anladım resmen kör ve salak olduğumu. 6 yılımı mutlu sanarak aslında köle gibi geçirdiğimi.. şimdilerde malum kişinin sorunlu olduğu ve psikolojik yardım alması gerektiği kanısındayım.

şimdi yıllardır kendimi ezdirdiğim için kendime kin tutuyorum, onu problemli olarak gördüğüm için yaşananların öfkesini ona yansıtmamaya çalıştıkça kendime daha da kızıyorum.

ne olduysa iyi bir insan olmaya çalışmaktan oldu be.. ziyan olduk sözlük.