• az önce ağzımın suyu aka aka yaptığım peynirli, sucuklu tostuma girişmeden önce masanın altında pıtır pıtır yürüyüp midemi bulandıran, sinirlenip ezdiğimde ise 3 gün yemek yiyemeyecek kadar iştahımı kaçıran orospu çocuğu böcek. bu kadar iğrenç bir ceset olamaz. senin yaşamana izin veren doğal seçilimi sikeyim e mi? allah var olsa senin gibi iğrenç bi canlıyı yaratmazdı. ebesine atladığımın böceği. saatçinin kör gözüne attırayım. sen nasıl tiksinç bir yaratıksın göt lalesi. canavarlar gerçek değildir diyen anne babalara koyayım. daha ne canavar olabilir soktuğumun kozmosunda. inşallah bilimadamları bu çapsızların ekolojiye kattığı şey her ne sikimse onu yapay olarak üretebilecek bir alet bulurlar da böceklerin topunun kökünü kuruturlar. estetik algıma uymayan piçler sizi.
  • gönderdiğim kenef deliğinden tekrar çıkma becerisini göstermiş yaratık,bu derece iğrençliğinin yanında sat eğitimi almış olması beni oldukça şaşırttı.sanırım üzerine 1 bidon pahalı,tahriş edici deterjan dökünce deniz ile buluştu.
  • anasını siktiğimin beceeee.

bu şeref yoksunu it oğlu böceklerden bi tanesini evde gördü mü bir süre kendimi sigourney weaver gibi hissediyorum. mutlaka evin 2-3 yerinde daha gizlidir anası, bacısı. banyoya, tuvalete girerken esnek hareketlerle tavanı kontrol ediyorum. lan ölüsünü atarken bile canlanıp üzerime saldıracak, son bir korku filmi hamlesi yapacak gibi geliyor. inşallah ölürler.
  • zararsız ve hareketi kısıtlı ve bacak sayısını sayması neredeyse imkansız bir hayvandır. tamamen kıvrılmış veya yay şeklini almış bir şekilde kendi halinde takılır. evlerde nadiren bulunur. ingilizcesi millipede'dir.

türkçe'ye hatalı olarak bir çok sözlükte dahi kırkayak olarak çevrilen centipede ise zararlı ve rezil bir mahlukattır. türkçesi çıyan olup hareketli ve ayakları çok olmasına rağmen sayılabilir miktarda olan bir mahluktur.

bu sözlük başlığı dahil olmak üzere internet üzerinde kırkayak hakkında tam bir kavram kargaşası var. çoğu kişi çıyandan bahsediyor kırkayak adıyla.

özetle,
    centipede: çıyan (zararlı, hareketli, çok ama sayılabilir ayaklı)
    millipede: kırkayak (zararsız, neredeyse hareketsiz, ayak sayısını sayaman)
  • onbir katlı bir binanın beşinci katının halıfleks kaplı bir odasında görüldüğünde dehşet saçan gözlerle varoluşunun gizemini irdeletmiş hayvan. bi de ters dönünce öyle güzel break dance yapıyolarlar ki.. görseniz..
  • yaklaşık 7-8 cm büyüklüğünde, simsiyah (ayakları kırmızımsıydı yanılmıyorsam) ve saatte 100 km hızla * ilerleyen bi versiyonu ile narita'da tanıştım bu canlının. bahtsız bedeviyi kırkayak japonya'da ısırırmış. dünyanın en temiz ülkelerinden birinde, yatağımda uyumakta iken yüzümden ısırarak güne merhaba dedirtti sağolsun. havaalanındaki doktor, antiseptik krem ve ağrı kesici gibi bir şey vererek yolladı beni. tabi ben pimpirikli davranarak türkiye'ye dönünce bir kez daha gittim doktora. zehirli değilmiş şükür. can acıtmasından ziyade, korkunç gövdesiyle insana verdiği korku daha kötü bir tesir yapıyor. ayrıca, inanılmaz hızlı ilerleyerek (komodindeyken, bir saniye sonra odanın diğer ucundaki gardroba ilerliyor) kırk tane ayağının hakkını fazlasıyla veriyor. bu hayvanla bir daha asla karşılaşmamayı diliyorum mümkünse.
  • orospu çocuğu ya. gece gece aksiyon yaşattırdı durduk yerde.
  • "kırka yakın ayakı vardır kırkayakın"
  • tatil günümün içine etmiş, denildiği gibi kırk tane ayağı yok benim saydığımdakinde 17 çiftti yanlış da saymış olabilirim, 7-8 cm boyunda , kıskaçlı, karanlıklar prensi ve dünya yönetimini kendilerine devretsek herhangi bir problem olmayacağını düşünüp korkudan kaynaklı saygı duyduğum hayvanoğluhayvan.. hala titriyorum ulan bahçesi olmayan cadde ortasındaki apartmanın en üst katında bir başına yaşayan birinin evinde ne işin var allahsız kitapsız o giderlere şimdi ben kezzap döksem haksız mıyım? allah'ın yarattığını unuttuğu canlılardan biri ayy sinirlerim çok bozuk ulan hamile görse çocuğunu düşürür böyle bir çirkinlik yok ..
  • memleketimizde kasası 8 metre civarı gelip, yaklaşık 20 tona kadar tük taşıyabilen kamyonlar yaratıcılığın korkunç bir örneği olarak bu şekilde adlandırılır. bu kamyonların esprisi standart 15 tonluk 7 metre kasalı kamyonlarla, daha hayvani yükler taşıyan tırların ortasında bir güce sahip olmasıdır.
hesabın var mı? giriş yap