135 entry daha
  • (bkz: benim lan o)

hele kar varsa, hava bir de parçalı bulutluysa ananıskym kaynak makinesine bakmıştan beter yanar insanın gözleri.

bak astigmat olayına hiç girmiyorum
  • canı istediği için, parlak nesnelere bakamadığı için, gözleri ışığa duyarlı olduğu için, cool görünmek için, tanınmamak için, gözlerinin görülmesini istemediği için, şişmiş ya da morarmış gözlerini saklamak için, yakıştığını düşündüğü için, insanlarla göz teması kurmaktan hoşlanmadığı için gözlük takmış olabilecek insandır..
    misal ben güneşli günlerde kör gibi olurum, parlak nesnelere bakamam... beni ışıl ışıl bir ortama koy, toprağın altından çıkmış köstebek gibi kalırım öyle...
  • yaz kış,yağmur çamur demeden onu kafasına takanini biliyorum.hayir yani gözüne taksa bir sey demicem ama sadece kafada..
    anlayamadım daha onu
  • tuhaf değil görme engellidir, amadır, kördür.
    güneş ışığının parlaklığı seni beni ırgalar ama onu ırgalamaz.
    ha niye takıyor o zaman diyebilirsin, ne yapacaktı korsan bandı mı çekecekti gözüne?
  • bana kalırsa tamamen aksesuvar amaçlı takılır kışın güneş gözlüğü
  • benim o. çünkü;

1. aydınlık her daim rahatsız ediyor gözlerimi.
    2. rüzgar yüzünden lenslerim kuruyor. (sen o acıyı bilir misin?)
    3. insanları görmezden gelmem daha kolay oluyor.
    4. güneş gözlüğünü saat vs. gibi aksesuar olarak da kullanabileceğimizi düşünüyorum.

inanmazsın ama ilkbahar ve sonbaharda da takıyorum kara gözlüklerimi.
  • yillar boyu lens kullanmanin yarattigi hassasiyet sonucunda kapali havada bile isigin rahatsiz ettigi kisidir.
  • kolej öğretmeni de olabilir. bu konuda babadan oğula maşallahları var hepsinin.
  • belki de o tuhaf dediğiniz insan, sizin sözlükte takıldığınız ve biranızı yudumladığınız akşam saatlerinde şiddete maruz kalıyor ve ertesi sabah gözündeki morlukları saklamanın bir yolunu arıyordur. olamaz mı? olabilir. hem de çok fazla insan için.
  • güneş gözlüğünün serinletme amacıyla icad edildiğini zannederek "kış günü" kullananları tuhaf bulan insan tarafından açılmış başlıktır. evet kış günü güneş gözlüğünü genellikle takarım ve hayır, tuhaf değilim. rüzgarda, ışıkta ve soğukta sol gözüm şapır şapır sulanır. bildiğin ağlarım. yolda ağlamanın yeterince "tuhaf" olduğu ortadayken tek gözle ağlamak??? işte bu yüzden, evet, kış günü güneş gözlüğü takan benim.

bkz: tek gözle ağlayarak gözyaşını tasarruflu kullanan tuhaf insan*
483 entry daha
hesabın var mı? giriş yap