• not ile ders çalışmak verilmek istenen bilgiyi tam olarak anlamamanıza neden olur ama sınavlar için çok daha efektiftir.

kitaptan ders çalışmak için bol vakit gerekir.
  • her bireyin çalışma, veriyi kavrama algısı, düzeni, farklı olduğundan kazananı belli olmayan versustur.

ben not almadan, notlarım üzerinde saatler geçirmeden rahat edemezken sevgili kitaba göz atıp benden yüksek not alır mesela.
  • kendi cümlelerimden oluşan notları daha iyi kavrayabildiğimi fark ettiğimden itibaren kitaptaki bilgileri kendi cümlelerimle yorumlayarak not oluştururum ya da ders esnasında kendi cümlelerimle notlar alarak bu notlar üzerinden ders çalışırım.
    sadece kitaptan çalışarak başarılı olanlar elbette var fakat ben onlardan olamadım.
  • kitap derim çok zor bir dersim vardı kitabı baştan sona okuyarak yazdım ve sınavda adeta show yaptım ben şıkkınıne asisti ile doğru olan a şıkkına gol mü atmadım off off
  • not ile çalışmak her zaman daha faydalı ve ekonomiktir.

önemli olan nokta, notları sizin çıkarmış olmanızdır.

aptallara göre yazılmış sayfalarca kitapları okuyup, işinize yarayan bilgiyi bulmak için vakit kaybetmeye değmez.
  • başkasının hazırladığı not ile kitap arasında bir fark yoktur. ama kendi hazırladığın ders notu, daha verimlidir.
  • sadece not ile çalışırsan sınavlarda başarılı olursun bunun üzerine bir de kitapları eklersen mesleğinde başarılı olursun...
  • zamanında çıkarılan notla başarı sağlanır
  • ne dersi olduğuna göre değişir
  • yks için yaptığım kitapla ders çalışmaktı -testle pekiştiriyordum- çünkü her dersten onca konuyu not almam imkansızdı ama üniversitede not alarak çalışıyorum derslerde anlatılanlar önemli + malum test vs. yok + sınavlarımızın neredeyse tamamı klasik yani ezberden ziyade konuyu öğrenmek zorundayım. eğer testle pekiştirilecekse kitap üzerinden çalışılabilir ama büyük çaplı sınavlara (yks, kpss, ales vb.) onca ders için not alarak hazırlanmayı mantıklı bulmuyorum.
hesabın var mı? giriş yap