• almanyayı anımsatan başka bir abur-cubur. hanuta dan daha leziz olup fazla kaçırdığınızda gofret arasında margarin yediğiniz hissini verebilecek yiyecek
  • teneffüslerde atıştırmalık yiyecek. yedikten sonra hanutadaki kadar ağır bir his bırakmaz. tat olarak da daha güzeldir. yalnız 100 gr'ında 32 gr bitkisel yağ vardır. (bkz: hmm)
  • kalori sayma meraklisi bünyeler icin minisi de piyasaya sürülmüs gofretimsi.

(bkz: morgens halb zehn in deutschland)
  • tartismaya kapali sekilde, alternatifsiz olarak "dunyanin en lezzetli gofreti"dir kensidi.

ac isen, doyurur.
    tatli krizin geldiyse, bastirir.
    utu yap desen onu bile yapar bence.

duydugum kadari ile turkiye'de "şölen triplex" seklinde bir muadili uretilmis.
    sakin ayni sey oldugunu dusunmeyin bunun tadina varmadan.

ha, alman'dir bu arada.
  • izmir karşıyaka çarşıdaki camiinin orada bir sokaktan geçerken büfede satıldığını gördüğüm inanılmaz lezzetli şeydir. onu gördüğüm o an muhteşem bir sevinçle zıplaya zıplaya büfeye gittim elime aldım okşadım,yokladım çakma değil bildiğin bizim knoppers. sonunda türkiye piyasasına girdiler diye düşünürken 2,5 tl tanesi alacan mı dedi adam o an mutluluğumu bozdu . nasıl ya niye bu kadar pahalı dedim almanyadan geldi abi bu dedi bende neyse kalsın deyip karşıdaki pastaneden 3 tl'ye acıbadem kurabiyesi aldım. ne kadar lezzetli olsa da 1 tanesine 2,5 tl vermek içimden gelmedi. 10 tanesi 2 euro zaten almanya'da.
  • munih'te kaldigim 3 ay boyunca gunde 5er tane tukettigim, turkiye'ye donuste ise yoksunluk krizine girmeme neden olan muhtesem otesi gofret. kendisiyle yakin temasta gecirdigim muhtesem munih gunlerinden taa 4 yil sonra aksaray agacli dinlenme tesisleri'ndeki seyyar bufede satildigini farketmemle bufedeki adamcagiza "verrhhh hepsini verrrrh" diye gurlemem bir olmustur. cok guzeldir, ancak bim'de satilan benzerinin icinde sut degil yagli margarin gibi birsey vardir, zira bim'deki taklidi damakta yag kalintisi birakir, oysa knoppers mideye adeta suzulur...
  • migros'un da replikesini ürettiği, tam tutturamasa da fena bir iş çıkarmadığı, insanı eriten lezzete sahip çocukluk tatlım (bkz: almancı)
  • bir ara rossmanlarda satılsa da yaklaşık 2 senedir artık türkiyede bulamadigim gofret.

nerede satılır bilen varsa lütfen yesillendirsin.
  • efendim bu alman icadi gofretin yaninda muz inanilmaz lezzetli gider. ilk isiriginizi muzdan, ikincisini knopperstan alin, sonra agzinizda karistirarak midenize afiyetle indirin. mukkemel oluyor, denemekten cekinmeyin, cunku olmezseniz. en kotu ihtimal enerji patlamasi yapacaginizdan kelli yerinde duramaz, zip zip ziplarsiniz.
hesabın var mı? giriş yap