• koca parası yiyor derken? aile olmuşsan kocanın parası da kadının parası da yenir. zaten üç kuruş kazanıyorlar. o paranın neyini yiyecek. siz herkesi acun şeyma falan mı sanıyorsunuz.
  • karşı cinse dönüşsem ilk yapacağım şeydir.sikerler, bu ülkede çalışarak hiç bi bok olunmaz.net zengin avcısı olurdum.
  • ortada bir aile varsa karının parası, kocanın parası diye mevzu olmaz.

eski kocasının parasını yiyen hatun olabilir ama bak. *
  • bir aile olup acı tatlı hayatı paylaşmayı böyle sakil bir forma evirmeyi başarıyorsunuz ya, bravo size.
  • güzelce çocuklarına bakıp namusuyla oturan kadınlara helal olsundur.
  • tercihtir, imkandır vs. kimseye bir şey demek düşmez.

ama,

bir de bunun, lafa gelince "ben de çalışıyorum!" diyen ama kredileri, harcamaları erkeğe yükleyen, bir köşede sinsice parasını biriktiren ve çaktırmadan da koca parası yiyen modelleri var.

utanmadan, bir de boşanma zamanı, avukatları ile hesap sorarlar "bunca para nereye gitti?" diye. sonra önlerine, gizlice birikim yaptıkları banka hesapları konunca kem küm ederler.

zihniyet ve niyet dürüst olduktan sonra sorun görmediğim kadındır.
  • ne kadar çirkin bir ifade 'koca parası yemek'. kadın asalak olduğu için koca parası yiyormuş. çünkü o adama çocuk veren, seven, ilgilenen, hayatını birleştirdiği insan değil bir eşya ya da evcil hayvan kadın.
    eşler aralarında o veya bu şekilde kadının çalışmamasına karar vermiş. erkek çalışarak para kazanmış, sosyalleşmiş. kadın evde üzerine düşen sorumluluklarını sevdikleri için yerine getirmiş. gün yapmış. amaan allahım kadın gün yapmış çünkü koca parası yeyip gezip tozuyor. asalak çünkü (!)
    gençler bu şekilde düşünüyorsanız lütfen evlenmeyin.
  • ben paramı kocama yedircem arkadaslar planım bu
  • para için evlenen insanları yargılamamak lazım, bu konuda açık ve dürüst oldukları sürece.

bir kadın aslında aşk ve romantizmle ilgilenmediğini, maddi güvenceye ihtiyacı olduğunu, istikrarlı ve rahat bir hayat yaşamak istediğini, kendisini maddi olarak destekleyebilecek bir kocaya sahip olmak istediğini söylerse; bunda yanlış bir şey yok . her iki taraf da anlaşmayı kabul ederse, neden yanlış olsun?

dünya genelinde pek çok kültür görücü usulü evlilikler içerir ve evliliğin ana yönü, erkeğin ailesinin geçimini sağlayabilmesidir. bu evlilikler tamamen güç ve zenginlikle ilgili olup aşk ve sevgiyle hiçbir ilgisi yoktur.
  • (bkz: parazit)
hesabın var mı? giriş yap