şükela:  tümü | bugün
  • analitik ve sayısal zekanız gelişmiş değilse girişmeyiniz.
  • bebek projeler yapmak. c ile başlayacaklar için
    önce bu örnekleri kendiniz yazıp ( bu kaynakları kullanmıştım ben )
    c örnekleri
    sonra bu şekilde basit projeler yapmalısınız.
    örnek c projeleri
    neden c ? python özellikle ruby çok gelişmiş diller, basitler ama özellikle ruby nin esnekliği çok fazla. operatörleri bile değiştirebiliyorsunuz o makine katılığı olmadığı için anaa yazdım oldu ne güzel gibi durum var- elmayla armutu ayıramayabilirsiniz bu yüzden. şahsen gelen bir verinin tipini başta görüyor olmak önemli bence. ne bekliyordun ne geldi buna alışmak gerekiyor. - ve ilk öğrendiğim dil olmasına rağmen bana hiçbir şey katmadı. c ye boşuna tanrıların dili demiyorlar. her şeyin özü ve kökünden bilgisayarın nasıl çalıştığını anlayarak ilerlemenizi sağlayacaktır( linux öğrenmek istediğinizde processler, işletim sistemini anlamak konusunda çok yardımı olur). ram'e de yakın. veriler nasıl tutuluyor görebiliyorsunuz. c den sonra javaya geçerek obje dünyasına adım atabilirsiniz. ben bu yolu izledim ve c# la da proje geliştirdim, pythonla da makine öğrenmesi yaptım oturup öğrenmeye zaman harcamadığım halde.
  • akrostiş ile kodlamaya başlamak istiyorum. hangi uzunlukta bir isimden başlamalıyım. uzman arkadaşlar yeşillendirebilir mi