• minibüs caddesi üzerinde, kazasker yakınlarında konuşlanmış işkembe, kokoreç, kelle paça ve kebap mekanı.

kendisi beni fena şekilde şaşırttı. nitekim çocukluktan beri dışarıda işkembe çorbası içmeye negatif bir bakış açım var. üzerine bir de hiç bilmediğim bir yerde işkembe içmek iyice korku filmi. ama ne yalan söyleyeyim, lale falan bok yemiş bunun yanında, böyle damar tuzlama içmedim ben. akıllara zarar bir çorba... bi dahaki gidişte işkembe, kelle paça ne varsa denemek lazım...
  • minibüs caddesi'ndeki çöpçü isimli çöp şiş restoranının hemen yanında yer alan şubelerindeki çalışanlarından bir tanesiyle şu kısa süreli tanışıklığımız içerisinde az biraz sıkıntı yaşadığım lezzetli kokoreç ve çorba mekanı.

aslında sıkıntının müsebbibi ben miyim yoksa arkadaşla son gidişimizde buraya oturup "ben bir şey almayayım" dedim diye neredeyse gidene kadar "neden birşey yemiyosun lan cibilliyetini tersten çırptığım?!" bakışları atan veteran garson bey amca mı bilemiyorum. hani beleşçi tavrı yapıyorlar desem olmaz çünkü toplamda 3 kez gittiğim bu yere hep 1 ekmek kokoreç ile 2 tas işkembe yemedi mi midem kazınıyor sancısı bitmeyen enteresan bir arkadaşla ziyarette bulunmuştuk ve yine öyle oldu. haa belki de adamların her geleni tıkabasa besleme üzerine hipokratımsı bir yeminleri falan vardır ve belki de karanlık tapınak gibi geniş mekanlarda bazı çalışanlarına kıdem bedeli olarak bu yemini ettiyorlardır diye de düşünmeden edemedim.

evet bir daha gitmeye cesaret edebilirsem malum amcayla iletişim kurmaya çalışıp "kokoreç şovalyeleri bağlılık yemini" şüphem doğrultusunda kendisine bir yoklama çekmeyi planlıyorum bakalım.(tabi bu kez "ben birşey almayayım" diyip de hayatımı riske etmek yerine "şefim bana ordan 1,5 ekmek izmir kokoreç kestir" diyerek...)
  • kokoreç adını verdikleri domatesli ekmekleri çok güzel olan mekan.
  • kazasker cami'nin yaninda bir adet subesi bulunan mekan. kokoreci enfestir.
  • minibus caddesi erenkoy civarindaki subesinde kaba, azarlar gibi konusan kel, yaşca büyük çalışanla tanışıklığımın ardından siparişi iptal ederek kalktım. kimse kimseye gülmek zorunda değil ancak hayrına yemek yemiyoruz. böyle, yok, bas-git der gibi tavrı anlayamadım. daha da gebertseler gitmem, kimseye de önermem. gider lider kokoreçte yerim kiziltoprakta misler gibi.
  • kelle paça çorbası efsane olan mekandır.
    yapanın eline sağlık.
  • eski bir üsküdar çiçekçi mahallesi sakini olarak; karacaahmet mezarlığının tam karşısında, nuhkuyusu caddesi üzerindeki şubesinin son bir sene öncesine kadar müdavimlerindendim. haftada ortalama 2 gün uğrayınca sohbet muhabbet de oluşuyor tabi. kokoreç yemediğim zamanlarda iş çıkışı çay içip sohbete gitmişliğim de vardır. mustafa usta genelde kazasker'deki şubede olur, arada üsküdar'a da uğrar. sohbeti, adamlığı iyidir, mert insandır. yakınlarda oturan varsa gidip deneyebilir.

not: pazar günleri kapalılar.
  • tam bir ameliyathane! 75 liraya 2 halka söz de köz kokoreç getirdiler, tadı da ortlama bile zor sayılacak bir lezzet de idi, mekan da tıraş. işin açıkçası başka yer de hem daha lezzetlisini hem de 75 liraya da sıçana kadar kokoreçi çok rahat yiyebilirsiniz..
  • sipariş verdiğim 40 tane midye dolmayı olduğu gibi çöpe attım.
    daha önce kokoreç ve şırdan denemiştim, bu sefer midye dolma deneyeyim dedim.
    bozuk mudur artık, berbat kokan ve yapış yapış midye dolmalar geldi.
hesabın var mı? giriş yap