• entry nick uyumu dedikleri bu olsa gerek.
    yazarın nicki: @seytankefal
    şeytan: kötülüğe davet edenlere denir
    kefal: her duyduğuna inananlara denir.
  • küçükken çalıştığım matbaa tabela işleri de yapardı. bazen eski tabelalar gelirdi. açılmayan vida olunca usta üzerine kola dökerdi. 5 dakika sonra o vida açılırdı. o zamandan beri kola içeceksem 2 kere düşünürüm
  • nedenini bilmiyorum ama yaklaşık 11 yıldır bir yudum bile içmedim.

en son canım arkadaşım muho’nun doğum gününde içmiştim. bunu da neden hatırlıyorum, onu da bilmiyorum.

muho (geç kalmış olsa da) askerde şimdi, jandarma er.
    dur aklıma gelmişken yarın arıyım.
  • kolay olan herseyin goturusunun getirisinden fazla oldugunu bilen tiptir.

bir sey kolay ise size cok birsey katmaz; sadece yaptiginiz isin beyninizi cok yormamasina sebep olur. arada kendinizi zorlayacak seylere yonelin, beyniniz uyanik kalsin.
  • dünyanın en çok tüketilen,neredeyse sudan sonra gelen ikonik içeceğine sürekli "bir bardak kolayı kaynatıyo adam zift oluyo", "bir bardak kolada 97 tane küp şeker varmış" vs. şeklinde basit argümanlarla "zararlı" diyen tip. kuzey kore ve küba dışında kola satılmayan ülke yok. e bu kadar zararlı olsa gelişmiş ülkeler yasaklardı.
  • 3 tane küp şeker attığı çayla birlikte sigara içerken* söyleyen tiptir. haklıdır fakat neden zararlı olduğunu bilmeden söyleyen tiptir. burnundan içeri huni yardımıyla kola dökülesi tiptir. haklı da olsa ciddiye alınmaması gereken tiptir. daha sayayım mı?
  • e çünkü zararlı.
  • çok severim ama kendimizi kandırmayı bırakalım. bal gibi zararlı.
  • kendini kefal zanneden sazan sorunsalı.
hesabın var mı? giriş yap