• ilk kez almanya'nin koln sehrinde uretilmistir, zaten adini da buradan almistir.
  • şehirler arası otobüs yolculuklarında her ihtiyaç molasının sonunda ısrarla adamın eline dökülmek istenen likit, sıvı, hede
  • bir temizlik malzemesi olarak da kullanılabilir. bilgisayar masası ya da mousepad üzerindeki toz, kül, kahve lekesi ya da mukus artıklarını temizlemek için bire birdir. bu tür bir kullanım şekli; sözlük başında, hoş kokular arasında hoşça vakit geçirmenizi garanti edecektir. tercihen arko tıraş kolonyası serisinden cool kullanılmalıdır.
  • (bkz: kolanya)
  • içildiğinde kör edebilen sıvı.sulandırıp içmekte fayda var.
  • icindeki alkol oranindan dolayi dini butun vatandaslarimizin kullanmadigi ya da kullanirken icine tuz attigi kokulu sivi. limon ve zambak karisimi, en sevdigim kokudur.
  • cocukluk yillarimda en cok tukettigim alkollu sivi. kendisine bilimum oyunumda yer verirdim. yeri gelir bir ate$ yakmak, yeri gelir cocuk aklimla icad ettigim -veya ettigimi du$undugum- yapi$tirici madde imalatinda kullanirdim. bircok insanin cocuklugunda kendini oyuncaklara vermesi gibi ben de kendimi kolonyaya vermi$tim. aylik ortalama 7-8 $i$e kolonya tuketimim sayesinde ulkemizin kalkinmasina da buyuk faydam dokunmu$tur. lakin daha o ufacik ya$tayken ulkeme bu denli buyuk faydam olmasi ebeveynlerimin "gene bitirdin di mi kolonyolari?" $eklinde beni azarlamasina engel te$kil etmemekteydi.
  • kardesıyle beraber annesıne az cektırmemıs odtulu olmakla gurur duydugundan okulunu bı turlu terk edememıs,unıversıtesını bıle okurum uleyn nıdalarıyla takılmıs,hasta olcam annecım cıglıkları bastırmıs,komık cocuk..*
  • cocukken muptelası oldugum acaip sıvı. sacıma basıma doker butun evı sulardım. sımdı otobuste ıkram ettıklerınde kacacak delik arıyorum.
hesabın var mı? giriş yap