• dünyada eşi benzeri olmayan bi kafe. çünkü bu mekanda patron yok, adisyon yok. yediğiniz içtiğiniz herşeyin fiyatını kendiniz belirliyorsunuz. şaka değil. "fuck the system"ı iliklerinize kadar hissedebileceğiniz yer. gidin görün derim.

https://www.facebook.com/…msokafecollective?fref=ts
  • muhtesem bir kafe. sicacik, samimi insanlarla dolu. hem tek basiniza gitseniz bile kolayca insanlarla tanisip muhabbet edebiliyorsunuz.
  • çok yakında kadıköy, rasimpaşa'da açılıp sanatçıların, öğrencilerin, göçmenlerin, ailelerin, kısacası herkesin buluşma yeri olacak kafe. ekip olarak her türlü otoriteye, hiyerarşiye, cinsel ayrımcılığa, ırkçılığa ve istismara karşılar.
    mükkemmel tanıtım videoları ve karşılıksız bırakmayacakları yardım çağrıları için buradan.
  • ütopik bir şeyi başarmış kafe. vegan/vejeteryen yemekleri gayet güzel. fazla sağlıklı yemekler yapıyorlar. tek eksiği sağlıksız gazlı içecekler. kolasız yemek yiyemeyen bir bünyeye sahip olduğum için dayanamayıp çıkıp aldım. bir de içeride bol miktarda fransızca konuşuluyordu evet.
  • bugün 4 çay, 4 efsane sebzeli börek, 2 adette limonlu kek yeyip çıktığım, hem onların hem gönlümün rahat edeceği bir parayı onlara bırakıp çıktığım cafe.

edit: girer girmez buraya eşya mobilya getirmeli destek olunmalı hissi kaplıyor insanı. 3 dk içinde alışıyorsun.
  • ilk fırsatta gidilmesi gereken kafe olmuş sanırım burası.
  • zapatista kahvesi içebileceğiniz güzel kolektif.
  • hakkında entry girmeye bir yandan korktuğum (aşırı popüler olur da güzelliklerini kaybederse diye), bir yandan da herkes bilse, benzer kafalardan insanlar gelip güzel vakit geçirse diye düşünerek ikilemde kaldığım, en sonunda ikinci şıkka yenik düşüren güzel mekan/oluşum.

(tek bir cümle içerisinde üç kere "güzel" dedirtmiş bana, o derece...)
  • biriken borçları ödeyebilmek için youcaring üzerinden bağış toplayan, kollektif kafe.

düzenledikleri etkinliklere gitmeyi çok istiyorum ama ya vakit bulamıyorum ya da benimle birlikte gidecek kafada birini. ben gidip görmeden iflas ederlerse gerçekten sinirlerim bozulacak.

bağış sayfası
hesabın var mı? giriş yap