• birinci dünya savaşı sonrasında kimberly clarkın orduya yolladığı özel mendillerin ve 750bin poundluk siparişin savaşın bitmesi üzerinde elinde kalmasından ötürü ne yapacağını bilemediği ürünü olan cellunaps in savaşta fransadaki hemsireler tarafından tampon olarak kullanılmasını ögrenmeleri üzerine isim değişikliği ile ortaya çıkardıkları ilk tampon,kadın bagı vs.
  • (bkz: ketrax)
  • orkidden, libresse den kesinlikle çok daha rahat ve az hissedilir ped, yamulmuyor paralanmıyor, orkid morkid yalan kalır yanında. tampon mampon kullanmayanlar orkid yerine bunu bi denesinler, tavsiye ederim.
  • ped reklamlarinda ilk defa yogun kirmizi rengi kullanan ve reklamindan ambalajina bunu gozumuze sokan, alisik oldugumuz tum markalardan ayrilan turkiye piyasasina girmis ürün.

uyarılardan sonra gelen edit: ilk kırmızılı ped reklamı cem özerli evy lady'miş.. kusura bakmayın.
  • kimi market sahiplerince "gotekis" şeklinde telaffuz edilen kadın bağı markası.
  • orkide kıyasla daha yapışkan olan ped.
    öyle yapışken ki 2 saat sonra çıkartmaya çalışıldığında çamaşırı yırtma olasılığı baya yüksek oluyor.
  • sloganı ile beni benden alan ped.
    "kadın olduğunu hissetmek güzeldir". kanamazsanız kadın değilsiniz yani.
    reklam şirketine ped üzerine , "kadınlık 11-50 yaşları arası geçerli olan bir kavramdır" diye yazmalarını öneriyorum.

edit: sözlük de çok fazla kotex çalışanı varmış anlaşıldı.. emici olmayan bir ped in zaten çok satılması imkansız..
  • ambalajı, sunumu, reklamı, fiyatı, promosyonu neyse ne, dokusuyla, inceliğiyle, sağlamlığıyla, emiciliğiyle gözlerimi yaşartmış, 15 yıllık eziyetime son vermiş bir marka bu. bu markanın bunca yıldır memlekete gelmemesine neden olan suçluları teker teker bulup boğmak istiyorum şimdi. nedir, hijyenik bağ almaya yurtdışına mı gitseydik yani? biz insan değil miydik be kardeşim? niye p&g'nin yazları bi tarafımıza eklemlenen plastik torbadan hallice pedlerinden iyisi layık görülmüyordu bize? şikayetim var!
  • reklamın iyisi kötüsü olmaz düsturunun arkasına sığınanlara tokat gibi cevap olan bir reklama sahip ürün. bundan böyle tercih edilesi. msn de nick yapılası.
  • reklamında hatun kisi kapri tadında bir seyle karlı havada dısarı cıkar.
    insanın aklında su soru uyanıyor :"yoksa ayrıca ısıtıyor mu?"
hesabın var mı? giriş yap