• sinavlarda sonuc aciklanma tarihinin belirtilmesi gerektigini anlamama neden olan sinav. sinavi 2 haftada okuma kapasiten var, 4 haftadan once aciklamiyorsun. o zaman 5 hafta diye belirt, mesela 2012 kpss icin 14 agustos 2012 gibi bir tarih. insanlar her sabah uyanirken ger gece yatarken sonuc.osym'ye abone olmasin. yok boyle devam diyorsan bari siteye google ads falan koyun da hazineye para girsin.
  • #29337521 o zamandan bu zamana merakla sonuçlarını beklediğim sınav. en geç haftaya açıklanacak gibi geliyor. eskiden sınav sonuçlarını cuma günü açıklamak gibi bir adetleri vardı. şimdi de var mı bilmiyorum. 10 ağustosta açıklanmasını bekliyorum. sonra bir de tercih yapıp onun sonuçlarını bekleyeceğiz.
  • sonuçları açıklansa da ne olursa olsa diye diye insanı tüketen sınavdır.
  • üniversite tercihlerinin devam etmesinden dolayı yoğunluk olmaması için sonuçlarının haftaya açıklanacağını düşündüğüm sınav.
    üniversite tercihlerinin son günü olan yarın sonuçlar açıklanırsa da şaşırmam. ama o kadar da değildir. çünkü ösym çalışanlarının, yoğunluk yaşanacağını zaten sürekli hata veren sitenin büsbütün çökeceğini tahmin edebilecek yeterlilikte olduklarını sanıyorum. yani en azından bir tane aklı başında adam halen vardır kurumun içinde. o yüzden sonuçların pazartesi açıklanmasını bekliyorum.

soruların çalındığını unutmuş değilim. 2010 kpss sorularının çalınması olayında bir tane fail bulmayan, bulmak istemeyen hükümeti, kadrolaşmak için hırsızlığa başvuranların kulaklarını hergün çınlatıyorum. okyanus ötesine selamlar.
  • saat 17.30 itibariyle tus yerleştirme ve yurtdışı lys sonuçları açıklanmış olup, görünen o ki sonuçları bugün de açıklanmayacak olan sınavdır.
  • ösym'nin 'acaba açıklamasak mı' diye düşündüğü sınavıdır. zaman bırakıp unutturacaklar bak görürsünüz.
  • sınav sonuçlarının açıklanmasına dair memurlar net'te güzelce taşak geçilen sınav. seymen89 adlı üyeden :

örnek 1)

ösym: alo

xman: iyi günler...! kpss ne zaamn açıklanacak?

ösym : dııt dıtt dııtt (meşgula alırlar)

(örnek 2)

------------------------------------------------------

ösym: alo...

xman: selamün aleyküm....

ösym : aleyküm selam ve rahmatullahü ve bereketü ...

xman : diyanete imam alacağız inşallah...alım erken yapalım dediydik ..kpss bekliyoruz..ne yazalım ..size soralım istedik..

ösym : allahın izniyle 2 ağustos yazalım hocam..1 agustosta açıklarız ..

xman: allah razı olsun..allaha emanet olun ..selam aleyküm..

ösym : aleyküm selam hocam..
  • açıklanması için 120'de 120 yapan fazlaca sığır var mı yok mu onun tespitinin yapıldığı sınav.

edit: yokmuş ya la, ama tüm doğu illeri güzelce hazırlanmış! onu gördük.
  • bu sınavın sonucunu bekleyen arkadaşlardaki bencilliğe anlam veremiyorum. adamlar öss tecihlerini daha dün bitirdi onun ağırlığını bile kaldıramadılar. iki sabredin. sanki bi sizin sınavınızı yapıyor bu kurum. sabırsızlanırsın anlarım da saçma sapan iddialarda bulunmayın amk
  • düzenlenen bir sınavın sonuçlarının ne zaman açıklanacağını ösym'yi telefonla arayıp sorabilecek derecede et beyinli embesillerin olduğunu bizlere göstermiş sınav. ulan bu nedir! adamların müşteri hizmetleri mi var? arıyorsun böyle "alo sınavın sonucu ne zaman açıklanacak" diyorsun onlar da bilgi veriyor öyle mi? yahu bir siktirin gidin çay may bir şey demleyin. ösym'nin görev tanımının içinde düzenlediği sınavların sonuçlarının ne zaman açıklanacağını telefonla arayan insanlara söyleme gibi bir şey kesinlikle yok. bu kadar embesil, bu kadar et beyinli, bu kadar amcık ağızlı olmayın, rica ediyorum.

sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair bilgiyi ösym niçin telefonla versin?

adamlar zamanı gelince sonuc.osym.gov.tr'den gerektiği şekilde sınav sonuçlarını açıklayacak zaten.

bir de bu görevlerini bırakıp ösym'yi telefonla arayan bir yığın et beyinli gerizekalıya tek tek sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını mı söyleyecekler zannediyorsunuz?

dediğim gibi siktirin gidin çay demleyin.

ösym'yi de bir daha aramayın.
hesabın var mı? giriş yap