• müzikten çakmaz, "ne olsa yerim"cidir aynı zamanda. lan bi dakka benim bu?
  • bir adım ilerisi "kapı gıcırtısında bile oynarım" durumudur. yakında pop müzik, türk sanat müziği, rap müzik gibi kulağa hoş gelen müzik listesi de hazırlanması ihtimal dahilidir.
  • bunu diyenlerden bir tanesi;

http://www.youtube.com/watch?v=t-mnytmdbgu
  • müzik zevkimi sorduklarında cevap olarak verdiğim cümle. kendimi ait hissedebileceğim, bu benim müzik tarzım diyebileceğim bi tarza sahip olamamaktan ileri gelmektedir, yabancısından türkçesine dili fark etmeksizin dinlerim her türlü müziği, ama benim bir kriterim daha var bu konuda o da şudur ki: " kafa şişirmesin yeter ".
  • sözkonusu dinleyici kaliteli müzik dinliyorsa, seçiciyse gayet de güzel bir eylemdir. hele ki profesyonel bir müzisyense vizyonunu geliştirmek için farklı müzik türlerini dinlemesi gerekir.
  • bu lafı söyleyenlerin %95'i için metal amdan götten bir müzik türüdür ya da bana seçerek gönderiyorlar böylelerini. her "ay kulağıma hoş gelen herşeyi dinlerim." diyen adama "metal?" dedim mi anasına küfretmiş gibi oluyorlar. yazık ya la. iyi insanlarık biz metalciler aslında.
  • insanların kendi zevklerini bile doğru dürüst dile getirmekten çekindikleri duruma karşı uydurdukları kalıp.. sıkılası nefret edilesi bir durum yaratır ortamda.. insanın, abi kaç yaşındasın insanda bir müzik zevki de olmaz mı be ya diyesi gelir.
    (bkz: gıcık olmak)
  • elamanla konuşuyorsunuz müzik dinlemeyi çok severim ben yaaa diyor, ha iyiymiş bakalım muhabbet iyi olur belki gibisinden deyip bu cevabı duyduğunuz anda aslında hobileri kitap okumak ve müzik dinlemek olan insan ile karşılaştığınızı anlayabilirsiniz, bu kadar dandik bir cevap verilebilirdi tebrikler.
  • entel geçinen sonradan görmelerin zoruna giden söz. ya ne olacaktı, sizin gibi özenti olup kendimizi sadece bir müzik türüne mi mahkum edecektik? her müzik türünün (istisnasız her birinin) mükemmel örneğkleri vardır ve bunların arasından kulağa hoş gelenler, o an için insanın ruhuna hitap edenler elbette ki dinlenir. gerçi çakma entel zübükzadeler için de durum böyledir ama ezik oldukları için kabul etmeyi kendilerine yediremezler..

not: ayrıca toplum içinde bir kimlik oluşturma çabasında olan ezikler de bu sözü sevmezler. ne yapsınlar adamlar özde birşey olmayınca popçuyum, rockçıyım gibi sıfatlarla toplumda sivrilmeye çalışıyorlar..
hesabın var mı? giriş yap