• dolmusta yaniniza oturan muhtesem hatunla tanısabilmek maksadi ile dinlediğiniz walkman kulakliğinin bi tanesini ona vermek için uzattığınızda kulaklığın üzerinden akan sari sey...
  • cok fazla birikmesi, kulak kepcesini cektiginiz zaman bile inanilmaz bir aci verebilir. bu yuzden kopekler kulaklarinin hafifcene bile cekilmesinden rahatsizlik duyarlar...

sari olan renk, cok fazla kaldigi zaman kirmizi, kahverengi bir renk alir ve kurur (kopegimden biliyorum, lutfen).

kulak temizleme cubugu kullanildiginda, bu kir kulak zarina yapistirilir ister istemez. bu da yine kulak kepcesini cekince canin yanmasina neden olur. ancak bir kulak burun bogaz doktoru, kulaga su vererek ve bir cubuk ile bunlari kaziyarak (potur potur dokulurler bir de*) temizleyebilir.

her "ben hijyenik bir insanim, kulagimi cubuklan temizlerim" diyen insan evladinin karsilasmasi olasi durumdur, herkese bir doktora gitmek tavsiye edilir.
  • ayrica kulaklik yerine headphones kullanilmasinin baslica sebebidir.
  • (bkz: balmumu)
  • doktorlar tarafindan yararli bir sey oldugu söylenerek, temizlenmesi tavsiye edilmeyen bir nevi salgi.
  • efendim bu kulak kirini (azicik cikti kadarini iste) bir bardak biraya karistirarak bir bardak bira ila kafa bir milyon olunuyormus boylede bir rivayet var (yemin ederim uydurmadim)
  • kulak boku da denir buna güzel argomuzda..
  • serçe parmağın seri hareketleriyle çıkartılabilececk pislik. bilekte sallanan bir künye olursa daha güzel temizlenebiliniyormuş.
    ayrıca çıkarttıktan sonra gözler şaşı yapılarak bakılır, duruma göre fırlatılır, sürülür, yenir vs...
    (bkz: sümük)
  • kulagin rutin olarak ürettigi sarimsi diski..
  • temizleme çubuğuyla temizlenmesi gayet sakıncalı olan kir çeşidi. çubuk kirleri daha dibe itiyor ve ortakulak iltihabına neden oluyor*. bu nedenle doktorlar, parmağın ucuna bir pamuk iliştirip parmağın girdiği kadar yeri temizlemeyi öneriyorlar. gerisi öyle kalmalıymış*.
hesabın var mı? giriş yap